Czarny ekran w Windowsie

0

Witam, mam taki oto problem - ostatnio robilem format dysku i na nowo stawiałem system. Nie miałem żadnych cd ze sterownikami, więc to co chciałem zgrałem na pen drivea na innym komputerze i zacząłem kopiowac na ten 'naprawiany'. W trakcie kopiowania monitor sie wyłaczył.. Czarny ekran i migoczący przyscik monitora(tak jak by komp był wyłączony). Szukałem na forach itd na jednym ktoś zasugerował odłączenie klawiatury. Zrobilem tak i o dziwo zadziałało. Niestety na chwile.. zainstalowałem sterowniki płyty głownej, które wczesniej miałem ze strony producenta. Ponowne uruchomienie komputera, Windows sie wczytuje z 5 min i co? w menu wybierania uzytkownika same niebieskie paski.. uruchom ponownie - wtedy juz od samego poczatku były takie paski. Wyłączyłem zaislanie, odpaliłem po raz kolejny i znow ekran monitora był czarny, a komputer 'nie piszczał' przy starcie.. tym razem odłaczenie klawy nic nie dało. O co chodzi? zasilacz padł? procesor?

0

Podociskaj i wyczyść wszystko w środku. Zwłaszcza upewnij się, że pamięć i karta graficzna dobrze siedzą w slotach i że nie ma tam kurzu. Podobnie sprawdź wszystkie połączenia (kable dysku itd). Jak nic nie pomoże to ja bym stawiał na karte graficzną albo zasilacz padnięty.

0

Grafika integra czy zewnętrzna? Mógł paść procesor grafiki. sprawdź jeszcze od niej kondensatory..
Paski/artefakty tworzą się od niewydolności chipsetu grafiki. Przyczyna - przegrzanie, przepięcie, za duże napięcie pierwotne.
Podmień grafikę na próbę, pożycz od swojego łepka jakiegoś.

0

Sprawdzę grafikę.. Ale co w takim razie z dzwiekiem biosu przy starcie systemu? Z powodu karty nie działa? A paski jak wspomniałem pojawiły sie po zainstalowaniu sterowników płyty głównej. A pierwszy ciemny ekran miał miejsce chwile wcześniej..

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1