wyszukiwarka Bing - formaty

Odpowiedz Nowy wątek
2010-12-19 23:00
WojtekABC
0

Witam,
Pewnie to głupie pytanie ale korzystając z anonimowości je zadam :D
Ostatnio znalazłem nową wyszukiwarkę Blind (do tej pory żyłem w świecie Google i takie inne rzeczy były mi obce :P). Wyszukiwarka jak wyszukiwarka robi to co do niej należy czyli - szuka.
No właśnie i tu jest problem bo przeszukałem chyba wszystkie opcje i... nie mogę nigdzie znaleźć formatu wyszukiwanych fraz. Tzn. np. chciałbym wyszukać tylko plików pdf - czy jest to możliwe w tej wyszukiwarce?! Zdaje się, że jest to wyszukiwarka microsoftu więc dosyć dużej firmy i jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiej looki... Inne wyszukiwarki jak Google czy Yahoo mają taką możliwość w zaawansowanych opcjach a tu, albo ja jestem ślepy albo ktoś o czymś zapomniał :).
Pozdrawiam
i dzięki jak ktoś czegoś się dowie lub już wie i się tym podzieli :)

Pozostało 580 znaków

2010-12-19 23:02
WojtekABC
0

Ale gapa - oczywiście chodziło mi o wyszukiwarkę Bling a nie Blind (to ja jestem "blind" :P)

Pozostało 580 znaków

2010-12-19 23:03
WojtekABC
0

sorry ślepy jestem chodziło mi o wyszukiwarkę Bing (niedowidzę co pisze na innej zakładce :P)

Pozostało 580 znaków

2010-12-19 23:27
0

Walić binga, Keraj z domowego sprzętu ich załatwił na kilka godzin. Potężne serwery, jak chuj... Bing jest dla fanbojów Microsoftu nie akceptujących żadnych innych firm.


Women were the reason I became a monk - and, ah, the reason I switched back...
A co dokładnie zrobił? - Wibowit 2010-12-20 00:29
SYN Flood bodajże. - Demonical Monk 2010-12-20 00:37
Zdolnych mamy userów, zdolnych. Następny będzie google :) - Demonical Monk 2010-12-20 00:38
Przyzwyczajajcie się, może już niedługo bing będzie w Firefoksie jako strona startowa - othello 2010-12-20 08:58

Pozostało 580 znaków

2010-12-20 01:05
WojtekABC
0

Ja nie jestem "fanem" Microsoftu (chociaż nie widzę też nic złego w tej firmie) -> po prostu jestem zainteresowany alternatywną wyszukiwarką. Tak się składa, że ostatnio bardzo dużo szukam dokumentów w pdf-ie a każda wyszukiwarka nieco inaczej działa więc chciałbym wypróbować i tą.
Przykładowo ostatnio po przejściu z Google na Yahoo znalazłem wiele nowych ciekawych artykułów w pdf-ie, których Google nie wyszukiwało - i liczę również na podobny efekt w Bringu. Nie obchodzą mnie jej zabezpieczenia przed idiotami, którzy lubią psuć innym zabawę. Jakby ten pedał jeszcze zrobił coś pożytecznego dla innych ale nie, tu chodziło tylko, żeby dokopać Microsoftowi... Piękna inicjatywa... Z drugiej jednak strony dzięki takim pajacom Microsoft w wielu dziedzinach jest liderem (np. podobno IE 8/9 jest najbezpieczniejszą przeglądarką) - ale nie zajmujmy się może firmą tylko skupmy się może na problemie w temacie tj. jak wyszukać wybrany format w Bringu? (nie chce mi się wierzyć, że się nie da...)

Pozostało 580 znaków

2010-12-20 09:46
0

Jak w Google:
syn flood filetype:pdf

Bing jest fajny, ale tylko dla użytkowników z US. Wyszukiwarka grafiki/wideo była przez jakiś czas znacznie lepsza od tego, co było w Google, ale G poprawił swoją. Ale nadal ładnych zdjęć nie dodają codziennie, więc Bing rządzi ;-)

Bada Bing, bada boom!

edytowany 1x, ostatnio: Ktos, 2010-12-20 09:47

Pozostało 580 znaków

2010-12-20 13:07
WojtekABC
0

Witaj "Ktosiu" :D
Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście jest to jeden ze sposobów. A nie ma może możliwości gdzieś odznaczenia, żeby szukał jedynie format doc lub pdf? Teraz pamiętam, że należy użyć filetype:pdf jednak za jakiś czas mogę zapomnieć tego skrótu a trochę głupio iść do innej wyszukiwarki (np. google) -> wybrać pożądany format -> sprawdzić jaka końcówka została dodana -> przekopiować -> wrócić do Bringa -> wkleić :D
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Pozostało 580 znaków

2010-12-20 17:46
0

Nie wydaje mi się, interfejs użytkownika Binga jest bardzo okrojony i raczej nastawiony na zupełne inne metody wyszukiwania - bardziej dla języka naturalnego ("ile kalorii jest w ostrydze?") niż dla tak specyficznych zapytań. Zresztą wszystkie wyszukiwarki ewoluują w tę stronę (to już nie są czasy rozbudowanych operatorów "+", "-", "NEAR", je stosują już tylko niektórzy).

filetype: po prostu musisz sobie zapamiętać, ja już zaawansowanego formularza Google nie widziałem od dawna, zawsze wpisuję bezpośrednio w pole.
A większość ludzi wpisze "cośtamcośtam pdf" i też znajdzie prędzej czy później.

Pozostało 580 znaków

2010-12-20 19:45
WojtekABC
0

Hey,
Jeszcze raz dziękuję Ci "ktosiu" ;)
Oczywiście to nie jest już byt duży problem gdy wiem, że mogę sobie tam wpisać filetype:pdf i po problemie :).

Nie wiem jednak czy się dobrze zrozumieliśmy (bo piszesz o tych "zaawansowanych" operatorach etc.). Mi jedynie chodziło, żeby wejść sobie w zakłądkę/odnośnik "więcej" lub "zaawansowane" lub cokolwiek takiego (np. w Google jest to link do "szukanie zaawansowane") i tam wybrać sobie jaki typ mnie interesuje a nie wpisywać dodatkowo w wyszukiwanej frazie "operator" filetype:pdf.

Rozumiem, że wyszukiwarki ewoluują i pod wieloma względami są coraz lepsze. Jednak raczej nigdy nie będzie możliwe zrobienie idealnej wyszukiwarki gdy pominie się możliwość wyboru rodzaju plików, których się szuka! Z różnych względów mogę szukać tylko plików doc lub pdf i wyszukiwarka powinna to uwzględniać (chociażby przez umieszczenie w szukaniu zaawansowanym takiej możliwości) -> Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby to było gdzieś na wierzchu (może być ukryte właśnie w "zaawansowanych"). Przecież nie każdy wie, że żeby szukać plików tylko w pdf-ie trzeba wpisać magiczne słowo filetype:pdf (np. ja do wczoraj nie wiedziałem :P). Dlatego taka możliwość gdzieś powinna zostać umieszczona - obecnie chyba jej nie ma w Bing-u :/

Oczywiście teraz sobie poradziłem - dzięki Tobie za co jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2010-12-21 10:09
Ktos [z pracy]
0

Znalazłem (w Bingu swoją drogą) listę specjalnych operatorów wyszukiwania:
http://help.live.com/Help.asp[...]ry=WL_SEARCH_REF_Keywords.htm
oraz dodatkowo http://help.live.com/Help.asp[...]SEARCH_REF_AdvancedSearch.htm

Pozostało 580 znaków

2010-12-21 10:29
WojtekABC
0

A jednak o tym wspominają :D
Dzięki wielkie! Szkoda, że nie jest to tak jak np. w google lub yahoo, że się po prostu wybiera zakładkę który format ma być szukany -> tylko wymusza się wpisywanie tego "operatora" w szukanej frazie, ale dobrze wiedzieć, że chociaż zadbali o informację w FAQ, która gdzieś mi umknęła :)
Pozdrawiam
i jeszcze raz dziękuję!

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0