Jak używać edytora ConTEXT?

0

Pobrałem ostatnio edytor ConTEXT w wersji portable, zainstalowałem też Pythona ze strony Pythonowej. Napisałem sobie mały programik w Pythonie, używając ConTEXT'a właśnie. Jak coś <ort>w ogóle</ort> w tym skompilować ? Czy muszę coś ustawić (jeśli tak, to jak i gdzie), żebym mógł po wciśnięciu, powiedzmy CTRL+F9 skompilowac efekt swojej pracy? (Na razie chodzi mi o pliki Pythona, mile widziane też takie same rady dot. plików jęz. C/C++ - mingw mam). Prosze o porady :-P

0

Python to język interpretowany, nie kompilowany. Teoretycznie można go kompilować do bytekodu, ale poza dystrybucją gotowego kodu się tego nie robi.

Naprawdę już innego edytora do Pythona znaleźć nie możesz? Z tego co wersję portable teraz odpaliłem to nie potrafi robić wcięć, wcięcia cofa po jednej spacji itd. Całkowicie bezużyteczny. Do Pythona masz od razu dołączonego IDLE, edytor z REPL-em.

0

Ok, dzieki, juz go usunalem. Ale skoro Pythona tak po prostu sie nie kompiluje do exe, to czy jest jakis program, powiedzmy cos takiego : otwieram sobie wczesniej napisany plik .py w tym programie, wybieram opcje, powiedzmy, kompiluj do exe i otrzymuje plik wykonywalny? Czy istnieje jakis program tego typu? Jesli tak, to jaki, jesli nie, to jak sie kompiluje pliki .py do *.exe - wydzialem gdzies cos takiego jak py2exe, ale nie wiem, jak z tego skorzystac, pomimo, ze czyatalem poradnik :-P

0

http://www.py2exe.org/index.cgi/Tutorial - to czytałeś? Przecież opisane łopatologiczne. Tylko jedna sprawa - to nadal nie będzie kod maszynowy, py2exe składa po prostu do kupy pliki Pythona i osadza w pliku .exe, odpala korzystając z biblioteki interpretera.

0

A czy po "kompilacji", aby uruchomic ten programik *.exe, uzytkownik bedzie musial miec zainstalowanego Pythona, czy tez nie ? Bo skoro muwosz, ze " to nadal nie będzie kod maszynowy" ?

0

Nie, nie będzie musiał mieć, przecież napisałem, że składa do kupy i korzysta z zewnętrznej biblioteki interpretera. w FAQ na stronie py2exe masz to przecież opisane. Python jak był interpretowany tak interpretowany będzie, tylko nie przez zewnętrzny interpreter a dołączoną bibliotekę i ten 'skompilowany' .exe.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0