Czyszczenie LCD

0

Witam,
Wiem, że ciężko o temat, który ma więcej wyników w google od "czyszczenie lcd", ale wyniki są sprzeczne albo debilne, albo w ogóle nie wiadomo co, dlatego więc postanowiłem zasięgnąć rady kolegów-programistów z 4programmers :P

Otóż mam sobie laptopa + zewn. lcd - ten pierwszy ma dwa lata, i raz coś próbowałem go czyścić tylko - więc jest pełen smug, palców, kropeczek takich już bardziej do zdrapania czy innych takich, zewnętrzny natomiast dużo lepiej, bo mniej go używam, choć parę smug się znajdzie.
I teraz - czym to wyczyścić, żeby było bezpiecznie dla LCD - i żeby w rezultacie nie było ani jednej smugi - żeby się błyszczał jak zaraz po zakupie.
Dodam, że laptop jest błyszczący, a zewn. matowy - jeżeli to robi różnicę w procesie czyszczenia :P

Posiadam coś takiego ( http://cokupic.pl/produkt/EasyTouch-ET-114-Chusteczki-do-LCD ), co użyłem do pierwszego czyszczenia - ale to badziewie jakich mało, zostawia smugi, wydaje się zbyt twarde i w ogóle "be" jest. Mam też malutką taką jakby chusteczkę (ma to swoją nazwę), co okulary ludzie tym czyszczą - wydaje mi się bardziej odpowiednia. (przy okazji: czy taką chusteczkę mogę zamoczyć w wodzie i zostanie taka miękka? trochę już ją mam, i nazbierała kurzu)

0

ja mam E5 LCD/TFT Cleaner - pianka czyszcząca do matryc LCD/TFTi sprawdza się bardzo dobrze. W robocie też mamy coś podobnego. Generalnie przetestowałem już kilka różnych wynalazków i jedyne co się nadaje to właśnie takie pianki bo cała reszta to do d***

0

A ja kupiłem w Media Markt zestaw: płyn z pompką do rozpylania + zestaw miękkich ściereczek. Na moim matowym LCD usunął wszystkie ślady palców i plamy. Nie wiem o co takie halo.

Co prawda kosztowało to więcej kosztowało niż E5 LCD cleaner...

0

Ja nie wiem skąd wam się te palce na LCD biorą, a tym bardziej plamy...

0
Demonical Monk napisał(a)

Ja nie wiem skąd wam się te palce na LCD biorą, a tym bardziej plamy...

oj różne rzeczy się dzieją ze sprzętem, szczególnie jeśli chodzi o laptopa.
mi się kiedyś wylała cola i piwo na lapka. wyłączyłem go, odwróciłem, wysuszyłem - wstał. tylko czasami mi się klawisz END przyklejał i musiałem gruntowniej wyczyścić laptopa.
koleżanka mnie kiedyś prosiła o pomoc, bo jej nie działała klawiatura przy laptopie. a dokładnie jeden klawisz - spacja. wyjąłem ją, a tam całkiem spory kawałek sera :-/

0

palce - bo się zdarza dotknąć, także po 1,5 roku już ich trochę masz.
plamy no to głównie palce, ale np ostatnio nalewałem soku do szklanki w pobliżu laptopa, no a że jak sok jest pełny to tak chlapie, no i idealnie na literce L znalazła się taka kropla, której nie zauważyłem - potem zamykam klapę i przywarła kropla do ekranu - po otworzeniu była trochę plama na ekranie i na literce. po przetarciu plamy z soku chusteczka to już w ogóle się zasyfił ekran :/ a, no i nie polecam obierania pomarańczy w pobliżu czegokolwiek - pryska cholerstwo nieźle ;/

0

Czyszczę ekran wilgotnym ręcznikiem papierowym z odrobiną mydła w płynie. Doskonale usuwa smugi oraz kurz, nie pozostawia zarysowań, poza tym kosztuje tyle co nic.

0

Ja mam matowy monitor, mam dokładnie takie coś:

user image

Najpierw szmatą zbieram kurz, który nie przykleił się. Nie wiem, czy słusznie, ale wydaje mi się, że kurz w większej ilości może zadziałać, jak papier ścierny i zniszczyć ekran.

Czyszczę ręcznikami papierowymi na które nanoszę ten ten płyn i mocno pocieram monitor okrężnymi ruchami. W ten sposób, wszystkie plamki i odciski schodzą bez problemu, a na monitorze nie zostają smugi zgodne z kierunkiem przejechania ręcznika.

0
andrzejlisek napisał(a)

Najpierw szmatą zbieram kurz, który nie przykleił się. Nie wiem, czy słusznie, ale wydaje mi się, że kurz w większej ilości może zadziałać, jak papier ścierny i zniszczyć ekran.
Wymagałoby chyba Pogromców Mitów sprawdzenie, czy lepiej ścierać kurz na sucho czy z płynem, ale przypominam że ekran i tak masz matowy ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0