RS232 - Wirtualne połączenie

0

Co prawda temat nieco przestarzały, ale może ktoś o tym słyszał.

Moje potrzeby można opisać w ten sposób:

Mam dwa komputery i chcę przetestować wymianę danych przez RS232 pomiędzy tymi komputerami za pomocą pewnych programów (chodzi tu o implementację tych programów). W takim razie łączę kompy kablem null-modem i mogę sprawdzić.

Mając do dyspozycji tylko jeden komputer stacjonarny, żeby sprawdzić łączność, muszą zamontować moduł PCI z dwoma gniazdami RS232, które będą widziane na przykład jako COM1 i COM2. Wtedy łączę te gniazda kablem null-modem i w jednym programie wybieram COM1, a w drugim programie wybieram COM2.

Czy istnieje taki program dla Windows XP, który zakłada dwa wirtualne porty RS232 i tworzy między nimi połączenie? Wtedy mogę zrobić dokładnie to samo, co w poprzednim zdaniu, ale bez dodatkowych modułów, ani kabli.

0

Co istotne, w tym temacie nie chodzi o rozważanie, jaki ma sens łączenie dwóch komputerów lub łączność od siebie do siebie, tylko chodzi o to, czy da się zrealizować, to, co potrzebuję.

0

Tu jest chyba dokładnie to czego potrzebujesz (trial 14 dni)
http://www.virtual-serial-port.com
Ale co do sensu, podważam sens kupowania drogiego programu, skoro masz kartę, kabel i działa...

Zwłaszcza że programowa emulacja może się inaczej zachowywać niż prawdziwe kontrolery.

edit: jak rozumiem, musisz się komunikowac z jakimś urządzeniem, które ma tylko COM. Rozważałeś użycie kabla COM-USB? będziesz mógł podłączyć do PC-ta nie mającego RS232... oczywiście nie zwalnia cię to od oprogramowania najpierw transmisji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0