Wymiana procesora w Laptopie MSI

0

Cześć,

Posiadam Laptop MSI EX625 z procesorem Intel Core 2 Duo T6600 2,2. Jestem zmuszony wymienić w nim procesor ponieważ nie wspiera on wirtualizacji sprzętowej Intel-Vt. Chciałem go wymienić na procesor P8600 2,4 który był seryjnie montowany w tym lapku. Serwis odmawia wymiany na gwarancji. Twierdzą że jak wymienię samodzielnie to stracę gwarancję. W związku z tym mam pytania

Jak wymienić procesor żeby nie było widać że był wymieniany. ( w razie problemu podmienię procesory)?
Skora był on montowany seryjnie to stracę na pewno gwarancję?
Jak wymienić dobrze procesor(instrukcja)?

Z góry dzięki za pomoc z odpowiedzi na pytania.

Pozdrawiam

0

Tak się składa, że mam tego laptopa, tylko z P8700 (2.53).

Teoretycznie plomb żadnych ten laptop nie ma, jak pewnie wiesz, plombę transportową na spodzie można przerwać bez obaw. Pozostaje odkręcenie heatpipe, wyjęcie procesora i włożenie nowego. Samego chłodzenia nigdy nie odkręcałem, ale są ludzie na forum nhl, którzy wymieniali np. pasty termoprzewodzące, więc też można zrobić to bez obaw o uszkodzenie czegokolwiek. Problem może być w kupnie takiego modelu procesora, by serwis przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej nie uznał, że wymieniłeś go sam. Dokładny model laptopa (mój z P8700 to EX625-292) nie jest zapisywany z tego co mi everest powiedział na płycie głównej, więc prawdopodobnie jest to możliwe. Pozostaje kwestia tego czy np. serwis jest w stanie rozróżnić stockowy procesor (np. po serii) z seryjnym.

0
piorex1986 napisał(a)

Jak wymienić procesor żeby nie było widać że był wymieniany. ( w razie problemu podmienię procesory)?

Zamiast noża użyj odpowiednich wkrętaków.

piorex1986 napisał(a)

Skora był on montowany seryjnie to stracę na pewno gwarancję?

Jeśli użyjesz noża to tak.

piorex1986 napisał(a)

Jak wymienić dobrze procesor(instrukcja)?

PODSTAWKA -> PROCESOR -> PASTA PRZEWODZĄCA CEPŁO -> RADIATOR

Jeśli się boisz, możesz zlecić w autoryzowanym serwisie taką wymianę. Nie utracisz wtedy gwarancji, ale za usługę będziesz musiał zapłacić).

0

Dzięki za odpowiedź.

Wymieniłem ten procek na P8600 2,4 . Łatwo się wymienia. Gdy będę go oddawał na gwarancji to najwyżej wymienię na chwilę procek na T6600 który był i myślę że się nie kapną.

Powodem mojej wymiany procka było to że nie wspierał on sprzętowej wirtualizacji teraz już wspiera ale pojawił się następny problem. Nie ma opcji w biosie do włączenia Vt-x. Czy ktoś z Was spotkał się z takim czymś, jak to można włączyć, czy istnieje jakiś zmodowany bios który ma tą opcję aktywowaną?

Z góry dzięki za pomoc

0

istnieje jakiś zmodowany bios który ma tą opcję aktywowaną?
Być może, tu na przykład jest instrukcja modyfikacji BIOS-u do Sony VAIO.
Na własna odpowiedzialność ;-)

Ale: czy naprawdę (i do czego?) jest ta opcja niezbędna? Hyper-V wymaga, ale nie jest przeznaczony do uruchamiania "ot tak, na laptopie". Różne VM-Ware, Virtual PC i XP Mode co prawda wykorzystują, ale nie wymagają.

0

Sprzętowa wirtualizacja potrzebna mi jest właśnie do włączenie Hyper-V oraz Vmware ESX. Piszę pracę inżynierską na temt wirtualizacji windows 2008. Napisałem do MSI, napisali że jest ona domyślnie włączona z biosie ale Hyper-V nadal nie chce ruszyć .

Pozdrawiam</email>

0

A BIOS masz aktualny?

0

Tak aktualny, najnowszy pobrany ze strony MSI.

Czy Windows 2008 R2 wymaga przeinstalowania, gdy wymieniłem procesor?
Może nie wykrywa sprzętowej wirtualizacji?

0

Mi wirtualizacja na P8700 działa bez problemu. BIOS nie ma w EX625 nawet opcji wyłączenia jej.

0

Pobrałem taki mały programik od Microsoftu do sprawdzania sprzętowej wirtualizacji. Wykrył że procesor jest z wirtualizacją i jest ona włączona. Więc wydaje mi sie że to wina Hyper-v. Czeka mnie reinstalka. Dam znać jak już to zrobię

Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1