Visual Studio 2010

0

Wyszła finalna wersja nowego Visual Studio. Jak wasze pierwsze wrażenie?
Moje to (na podstawie edycji Express):
• środowisko jest cięższe i mniej responsywne na słabszym komputerze (testowałem na Pentium4 2,4 GHz, i uważam że trzeba zostać przy 2008)
• brak IntelliSense w C++/CLI. Na pewno teraz język ten na popularności mocno straci (a przecież i tak nie jest obecnie zbyt popularny)
• fajne w C# 4.0: dynamic (typizacja słaba), nazwane parametry (były dawno temu w Adzie), parametry domyślne (były dawno temu w Delphi)

0

brak IntelliSense w C++/CLI.

Serio? W natywnym C++ też? Jezeli tak to wieeelllkiii minus. Lubilem uzywac Visuala do pisania w wxWidgets czy QT pod Windowsem wlasnie z powodu dobrego debuggera i intelisence.

0

Yh, teraz tylko poczekać aż się na MSDN AA pojawi.

0

@othello - IntelliSense jak najbardziej dla C++ jest, działa sprawniej niż w poprzednich wersjach, zostało przepisane na nowo. Nie działa natomiast uzupełnianie kodu i atrybutów w C++/CLI.

0

nie wiem jak z c++, ale intellisense zostal ponoc poprawiony, np majac klasy takie jak FileStream MemoryStream itp nie musimy pisac od poczatki File... itp itd... wystarczy wpisac stream lub FS albo MS i wyswietli wszystkie klasy gdzie jest stream... dla niektorych uzyteczne dla niektorych nie, dla mnie bardzo fajny bajerek.

Przy dodawaniu referencji do projektu juz nie trzeba czekac x czasu (gdzie czesto to trwalo wiecej niz minute co bylo bardzo irytujace).

o .net 4.0 nie bede pisal bo to nie o tym temat ;-)

0
Rev.pl napisał(a)

Yh, teraz tylko poczekać aż się na MSDN AA pojawi.

Już jest, ja właśnie instaluję.

0
somekind napisał(a)
Rev.pl napisał(a)

Yh, teraz tylko poczekać aż się na MSDN AA pojawi.

Już jest, ja właśnie instaluję.

Najwyraźniej administrator z mojej uczelni trochę sobie zaspał, ale poszedł już mail. Mam za to obie bety ;>.

0

Nowym VS bawiłem się krótko, ale mogę powiedzieć, że doszła ciekawa funkcjonalność debugowania InteliTrace. Poza tym nie zauważyłem żadnych specjalnych innowacji. Oczywiście poza .NET 4 ;)

0

parametry domyślne

To mnie akurat lekko wkurza... Po co zrzynać jakąś funkcjonalność z księżyca (eee znaczy delphi) skoro przez długi czas jej nie było i wszystko działało. A znając podejście twórców języka do zgodności wstecznej to zostaną zarówno stare wersje klas bez parametrów domyślnych, a nowe będą je miały wszędzie. Jakby nie dość było bałaganu :/

0

Na prezentacji chwalili sie jeszcze mozliwoscia wygenerowania diagramow zaleznosci klas, bibliotek (warstw) miedzy soba na podstawie kodu. Fajne, jesli chcemy zobaczyc czy architektura sie nie wali. Ale sam nie testowalem, wiec nie wiem czy ma rece i nogi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1