awaria z shiftem, itp...

0

Witam wszystkich serdecznie :))

Mam dzis inna zaglostke:
Napisze od poczatku
Robie sobie stronki internetowe, ale nie chce, aby ktokolwiek mogl podejzec kod html'a. Wiem, ze jest pare mozliwosci usuniecia takiej mozliwosci, chodzby we flashu wykonanie buttonow, ale mnie interesuja takie: mianowicie usuniecie mozliwosci trzymania klawisza shift w momencie klikania na link (podstronka pokazuje sie w nowym oknie przegladarki), oraz usuniecie mozliwosci trzymania klawisza "menu kontekstowe" ten kolo shifta i klikniecia buttonem myszki (czyli wywolanie kontekstowego menu w ktorym to mozna wybrac opcje: "Pokaz zrodlo").
Czyli w wielkim skrocie nie chce, aby przy ogladaniu mojej stronki mozna bylo uzyc klawisza SHIFT i klawisza MENU.

PS: Kolega poslal mi taki txt:

"
Z obsługą klawiatury jest trochę mniej problemów. Zdarzenia do obsługi klawiatury są dwa. Kiedy klawisz jest naciśnięty i puszczony:
document.onkeydown
document.onkeyup
Funkcja tak jak wyżej pobiera argument:
function PrzyciskDown(e) {
if (nn4) Key=e.which;
if (ie4) Key=event.keyCode;
}
Za zmienną Key zostaje podstawiony kod przycisku. Problemem jest to, że każda przeglądarka ma swoje własne kody przycisków, dlatego nie polecam korzystania z kodu. W zamian za to można konwertować kod do zmiennej przez String.fromCharCode():
alert(String.fromCharCode(Key));
Po konwersji podstawowe klawisze literowe i cyfry są takie same. Wadą jest to, że Explorer nie rozróżnia klawiszy z SHIFT-em.
"

Dziekuje z gory :)

0

co do menu, to rozwiazaniem jest danie wlasnego, aktywowanego przy kliknieciu prawym przyciskiem myszy. Odnosnie klawisza Shift, to wydaje mi sie ze sprawa jest z gory przegrana, bo Shift a np. klawisz litery to zupelnie co innego. Ja widzialem kiedys co innego - po klikeniuc 'pokaz zrodlo' nic sie nie pokazywalo :). Przy sciagnieciu stron na hdd htmla (chyba) w ogóle nie bylo, albo byl jakis minimal.--- - -
Roszi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0