Bateria w lapku

0

Hej,

tydzień temu kupiłem Della Vostro 1220. Wszystko fajnie, bardzo ładny sprzęt, ale sprzedawca obiecywał, że powinien działać 4-5h na baterii a tymczasem przy praktycznie zerowym obciążeniu i na maksa oszczędzaniu energii (ściemniony ekran, wyłączony antywirus, wifi, bluetotth itp.) trzyma 2,5 h. Bateria po 3 pełnych cyklach rozładowanie naładowanie, żeby wykluczyć kwestie kalibracji itp.

Zadzwoniłem do serwisu Della i mi powiedzieli, że czego się czepiam, 2,5h to bardzo dobry czas jak na laptopa na tej baterii i że tak ma być. Na to, że dostałem całkowicie rozładowaną baterię gostek powiedział, że to nie ma znaczenia :/

Co teraz mam zrobić?

Laptop przyszedł do mnie z akumulatorem rozładowanym do zera, przy pierwszej próbie ładowania sygnalizował "temporary battery failure" za pomocą czerwonej kontrolki baterii, jednak teraz nie sygnalizuje problemów. Moim zdaniem coś jest nie tak. Podejrzewam, że albo jest jakaś wada fabryczna, albo był źle przechowywany (w stanie pełnego rozładowania). Jak ich przekonać, żeby mi wymienili aku na gwarancji?

0

Spróbuj zgłosić do sprzedawcy na podstawie niezgodności z opisem (skoro obiecywał 4-5h a przy zerowym obciążeniu osiąga 50%).

Ja mam Della Inspirona i na świeżej baterii trzyma 6h, na rocznej ok. 4h, przy oglądaniu filmu na full screen, pełna jasność ze 3h (akku 9-cell - bo są 6-cell, tańsze i o mniejszej pojemności). Jak z nim wracałem z SF, to na 2 bateriach pociągnąłem prawie 12h cały czas grzebiąc w VisualStudio :)

0

Już to zrobiłem - odesłał mnie do serwisu :-[

Ja mam w tym lapku mniejszą baterię (32Wh), Dell twierdzi, że na większej (60Wh) ten laptop działa do 9h (co można sprawdzić sobie na ich stronie). Czyli spodziewałbym się, że przy ekstreamalnych ustawieniach oszczędzania energii, na świeżej baterii powinien wytrzymać >4,5h. Tymczasem mimo naprawdę dużych starań udało się mi się uzyskać maksymalnie 2h 40 minut, a przy typowej pracy (trochę w necie, trochę edycji tekstu, średnia jasność wyświetlacza, tryb oszczędzania energii: zrównoważony) trzyma ok. 2h.

0

O ile wiem, nie ma prawa odesłać Cię do serwisu w kilka dni po kupnie :|
Niezgodność z opisem to nie uszkodzenie.

0

O. Tego nie wiedziałem. Ale teraz poszukałem więcej: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390
i faktycznie - wychodzi na to, że mogę domagać się wymiany lub naprawy produktu. Spróbuję napisać do nich oficjalną prośbę o wymianę akumulatora.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1