Sprzęt Eclipse/Netbeans

0

Witam! Chciałbym poznać waszą opinię co do sensowności zmiany sprzętu do nauki programowania przy użyciu Hibernate, JSF, Spring jeśli się da GWT jeśli nie ->nie szkodzi. Na p.gł. mam aktualnie amd 2000xp 512mb 333mhz(max 1,5gb), gf5200. Chcę dołożyć do zestawy 1gb ram'u. Wiem że zalecane jest mniej więcej procesor o 2,6ghz(Eclipse/Netbeans mają raczej podobne wymagania) i tu się rodzi pytanie czy jest sensowne dołożenie pamięci aby uzyskać efekt "dość komfortowych warunków nauki(sensowne wykorzystanie w projektach)" powyższych framework'ów? Czy niewystarczająca wydajność procesor okaże się wąskim gardłem anulującym lwią część zysków wynikających ze zwiększania ilość pamięci swobodnego dostępu?

0

Ostatnio "ruszyliśmy" aplikację GWT+Hibernate+Tomcat6+Apache2.2+Debian na P700 z 3 GB ram. Najbardziej newralgicznym zasobem jest RAM, a nie procesor. zatem zamiast 1GB kup od razu 2 albo i 3. Nie głupie jest też zainstalowanie jakiegoś lekkiego Linuxa by odciążyć RAM i procka.
Warunkiem dobrego działania Eclipse jest proporcjonalna ilość ramu do wtyczek i rozszerzeń. Niestety jak w każdej aplikacji modułowej im więcej fajerwerków tym więcej ramu.

0

Pod linuksem(ubuntu 8.1 gnome) Eclipse chodził dużo wolniej(może pod innymi dystrybucjami jest lepiej->xubuntu?) niż pod windą(XP sp3). Poza tym p.gł. obsłuży 1,5gb max pamięci ram. Czy w tym razie podtrzymujesz opinię że warto dodać 1gb pamięci aby uzyskać wymierne efekty?

0

Tak. Zobacz TOPem ile pamięci żre eclipse.

Lub... załap trzy projekty złóż kasę i kup nowego kompa, a starego przeznacz na serwer CI + SVN.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0