dlink dir-320 dziwna sytuacja

0

Przed chwilą miałem bardzo dziwną sytuację z tym routerem. Już przywróciłem sieć do normy, więc piszę ten post nie w celu znalezienia rozwiązania problemu, tylko znalezienia wytłumaczenia problemu.

Zanim miałem router komputer stacjonarny dostawał adres IP z DHCP od osiedlowego dostawcy internetu, po kupieniu routera, to właśnie on dostawał ten numer IP, a sam przydzielał komputerom inne adresy IP z DHCP. Dzisiaj router zaczął wariować, bo na początku nie przepuszczał internetu w ogóle, więc kliknąłem w ustawieniach routera na to aby odnowił dane z osiedlowego DHCP, po czym router otrzymał 0.0.0.0, siec dalej oczywiście nie działała. Ale po pewnym czasie komputer stacjonarny dostał numer IP przydzielony przez osiedlowego dostawcę, router dalej miał 0.0.0.0, a jak chciałem połączyć się z panelem administracyjnym na routerze poprzez podłączony do niego laptop, to raz wchodził, raz mulił, a raz w ogóle nie działał. Pomógł oczywiście reset routera, chyba reset bo hasło do panelu administracyjnego routera pozostało (dziwne). No i teraz działa wszystko OK.

Tylko jakim cudem komputer stacjonarny podłączony do jednego z portów routera (domowego), dostał IP sieci osiedlowej, a router miał dalej 0.0.0.0 ?

0

Może przez przypadek router przełaczył sie w tryb access pointa? W ten sposób posłużył tylko jako "przedłużacz".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1