[excel] problem z data

0

Mamy w arkuszu Excela w komórce datę. Czy da się zrobić tak, by przeciągając tę komórkę (z zaznaczonym jej dolnym prawym rogiem) w dół, by data się zmieniała +1 dzień?

Dzięki.

0

w pierwszej komorce (np. A3) wpisz date, ot tak
w nastepnej w kolejnocsi (np. A4) wpisz: = A3 + 1
w nastepnej komorce (A5) wpisz: = A4 + 1
teraz zaznacz A3 i A4 i 'rozciagnij' za prawy dolny rog w dol

byc moze wystarczy 1 komorka wpisana z 'makrem', ale obawiam sie ze excel moze wtedy wygenerowac A3+1,A4+2,A5+3 itd. dwie lub wiecej na pewno zadzialaja jak trzeba

0

Wpisz w komórce datę. Pod spodem w następnej komórce wpisz datę o 1 dzień starszą. Zaznacz obie komórki i przeciągnij w dół "kwadracikiem-markerem". To zadziała prawidło także wtedy, gdy chcesz wygenerować daty różniące się o dowolną ilość dni.

0

Szanowni przedmówcy, jesteście pewni, że to jest tak skomplikowane ? Nie wystarczy wpisać (np. w A1) datę i ją przeciągnąć w dół ? Arkusze domyślnie (na podstawie jednej komórki) tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 1. Gdybyśmy chcieli aby data skakała o 2 dni, to trzeba by wypełnić dwie komórki (A1,A2), obie zaznaczyć i przeciągnąć w dół.

0
bogdans napisał(a)

Arkusze domyślnie (na podstawie jednej komórki) tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 1.

Rzeczywiście masz rację, bogdans. Rzadko z tego korzystam i zapomniałem.

0

Witam,
A propos dat, mam prośbę.
Wyciągając dane z SAP-a do EXCELA daty są w formacie 23.05.2015, czy istnieje automatyczna zmiana formatu daty na ten obsługiwany przez EXCEL-a, np. 2015-05-23(który umożliwi obliczenia matematyczne na datach).
Zmienianie dat ręcznie jest bardzo czasochłonne.
Czytałem o możliwości zmiany ustawień systemowych Windows, ustawień w SAP-ie, może ktoś zmagał się z podobnym problemem i znalazł skuteczne rozwiązanie?
W załączniku plik z datami przysparzającymi zmorę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0