Wykonywanie idealnych kopii płyt

Odpowiedz Nowy wątek
2008-10-13 09:29

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Cześć,

Jestem od niedawna posiadaczem konsoli Xbox 360, zakupiłem kilka oryginalnych gier, ponieważ nie mam zamiaru przerabiać jej tak, aby odtwarzała pirackie gry.

Ale, że wydając ~100zł na grę, raczej nie wyobrażam sobie, abym spotkał się z sytuacją, że płyta z grą, którą kupiłem jest porysowana (tego nie da się uniknąć) i konsola jej nie chce odtwarzać. Moje pytanie więc brzmi, czy ktoś widział w sieci jakieś poradniki lub może polecić jakiś program do utworzenia idealnej kopii z oryginalnej płyty? Wolę, położyć oryginał na półce, a wykorzystywać na co dzień kopię, aby nie martwić się o to czy jeżeli położę płytę na ziemi, czy biurku nie porysuje się przez przypadek.

Pzdr.

Pozostało 580 znaków

ŁF
2008-10-13 23:41
ŁF
Moderator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 2 dni temu

0

to da się zrobić nieidealną kopię? co masz na myśli?
to technologia cyfrowa, kopia kopii kopii... jest tej samej jakości co oryginał. zwykłe copy cd z nero powinno sobie dać radę. poza tym jeśli uszkodzisz oryginał, ściągasz "pirata" z sieci i rejestrujesz legalnym numerem.


Pozostało 580 znaków

2008-10-14 08:11

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Ciężko mi to wytłumaczyć bo nie do końca znam całą zasadę zabezpieczania płyt przez Microsoft.

W drugą stronę to działa tak, że jeżeli chcesz odtwarzać na swojej konsoli pirackie gry, musisz wyciągnąć i zflashować napęd dvd z konsoli.

Stąd nasunęło mi się pytanie odnośnie idealnych kopii, być może część programów pomija niekiedy pewne mało znaczące elementy lub pliki nieobsługiwane, choć wydaje mi się to wątpliwe to są specjalne programy do nagrywania pirackich gier na płytki dvd - specjalne dlatego, że obsługują jakiś tam format pliku.

Chyba jednak spróbuje zrobić kopię czymś popularnym - CloneDVD etc i przetestuje na sobie.

Pozostało 580 znaków

2008-10-14 11:53

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 6 lat temu

0

@ŁF
Tu nie chodzi o jakość, tylko o to, czy wszystko co wypalone na plycie oryginalnej będzie dokładnie tak samo wypalone na kopii. A niestety normalnie nie będzie (chyba, że w trybie RAW, ale nie każda nagrywarka go obsługuje), pomimo że kopia będzie zawierać te same dane co oryginał.

Pozostało 580 znaków

bvcgfdg
2008-10-14 12:07
bvcgfdg
0

myślę że jak zrobisz kopie alcoholem to przerobiona konsola to odtworzy

więc zrób kopie, na codzień korzystaj z oryginału i kiedy naprawdę zdarzy ci się sytuacja że oryginalna płytka nie chce odtwarzać to wtedy już będziesz miał inne podejście do flashowania napędu

wiesz osobiście się nie spotkałem żeby te płytki nie odtwarzały nawet najbardziej zniszczone płytki - one, jak i sam napęd są naprawdę dobrej jakości a robienie kopii bezpieczeństwa to pretekst dzięki któremu mamy dzisiaj tak rozpowszechnione piractwo
jeśli płytki naprawdę nie będzie chciało odtwarzać to prawdopodobnie gra będzie już tak stara że sam nie będziesz chciał w nią grać

poza tym pomyśl - jeśli byłaby metoda powszechnej bezinwazyjnej kopii gier, to piraci zamiast umieszczać instrukcje jak zflashować napęd, raczej umieściliby instrukcje jak wypalić ich kopie żeby chodziło ...

Pozostało 580 znaków

2008-10-14 13:04

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Wiesz, generalnie masz rację, choć widziałem poradniki jak wypalić grę która będzie śmigać, ale tylko na przerobionej konsoli. W moim przypadku raczej nie chodzi o pretekst do piracenia.

Nie wątpię też w jakość płyty jak i samego napędu, ale w przypadku gdy masz w domu kilkuletnie dziecko, wystarczy że zostawisz płytkę na wierzchu, a po chwili ono z pewnością znajdzie dla niej zastosowanie w zabawie :D Choć i mam na to sposób - wysoko położona półka :)

A co do starych gier, niektóre są tak świetne że po kilku dobrych latach z chęcią do nich wracam. Z sentymentu.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0