[telefonia] telefon za granice

0

Witam, nie wiem czy w odpowiednim dziale napisałem ale temat dosc hardwarowo softwarowy :).
Tak wiec mam mały problem... otóz :
Moja dziewczyna wyjechala na miesiac do niemiec i chcielibysmy moc sie ze soba kontaktowac za pomocą nszych telefonow komórkowych ( sa w sieci era obydwa). zrobilismy test i wyszlo tak ze ja place za polaczenie do niemiec stawka normalną + normalne smsy(5gr)-Az dziwnie tanio co ?- .natomiast ona ma 1zl sms / 2 zl minuta rozmowy do Polski... są to spore koszta nawet zakladając ze wyslemy sobie 1 smsa dziennie (ja jej a ona odpisze) to zaplaci ona 30 zl za same smsY co jest drogo ...
Do sedna...
ktos sie bawil juz w teleonowanie na komórke zagranice ?? mam zalozyc skejpa ?? czy pozwala on na rozmowy zagraniczne na komórke?? znacie jakis inny sposob zeby obnizyc koszty telefonowania ??

0

Oczywiście ty zapłaciłeś normalną stawkę, ale twoja dziewczyna również zapłaciła za każdą ODEBRANĄ minutę rozmowy (z Niemiec chyba 1,10 za minutę bez naliczania sekundowego). Natomiast, kiedy dzwoni twoja dziewczyna płaci tylko ona około 2,20 zł za minutę (też naliczanie minutowe).

Druga opcja to tania telefonia VOIP ze Skype. Minuta połączenia do Niemiec z takiego czegoś to 8 gr. Wada jest taka, że można dodzwonić się tylko na numery stacjonarne, połączenia na komórki są nieco droższe (ok 1 zł) i oczywiście musi to być komórka z sieci drugiego kraju. Więc dziewczyna musiałaby mieć dostęp do telefonu stacjonarnego albo kupić aktywacje w innym kraju.

Trzecia opcja to skype-skype... za darmo :)

Pozdrawiam [browar]

0

Jeżeli dzwonisz z polskiego numeru kom. na polski numer kom. osoby będącej zagranicą to Ty płacisz normalnie, a osoba która odbiera płaci za odebranie (~1,1zł). Jeżeli wysyłasz sms to płacisz normalnie, a osoba która odbiera nie płaci nic.

Niektórzy z operatorów voip (np. Skype, tlenofon itp) umożliwiają tanie telefonowanie do zagranicznych sieci komórkowych (dziewczyna musiałaby kupić kartę niemieckiego operatora) płaciłbyś w takim przypadku około 1zł za minutę, a dziewczyna nie płaciłaby nic za odebranie.

Jeżeli dziewczyna ma tam dostęp do stacjonarnego to można dzwonić za grosze przez voip na ten niemiecki numer stacjonarny (7gr/min tlenofon, 8gr/min Skype). Gdyby dziewczyna chciała z niemieckiego stacjonarnego zadzwonić do Ciebie na polski stacjonarny to ze specjalnym numerem płaciłaby około 1-2 euro centy za minutę. Jeżeli nie masz na chacie stacjnarnego to wystarczy, że założysz konto w tlenofonie i tam można dostać numer stacjonarny (prawie wszystkie województwa) za free.

0

dzieki za informacje...
No wiec... Dziewczyna nie ma dostępu do kompa ani do telefonu stacjonarnego- ma tylko swoj telefon komórkowy w sieci ERA... wiec pozostaloby wyjscie z kupnem karty jakiejs sieci niemieckiej i dzwonienie pod tamten numer nowy .... moze byc ciezko ale powiem jej moze kupi... jakis dojcz starter:) ..
pozdrawiam... jak jeszcze jakies pomysły to piszcie smiało...
Aha i jeszcze jedno jak doladowuje sie konto na skejpa założmy? paypal i podobne czy jak ??

0
erafan napisał(a)

Aha i jeszcze jedno jak doladowuje sie konto na skejpa założmy? paypal i podobne czy jak ??

karta kredytowa, przelewy z dowolnych banków internetowych/tradycyjnych a nawet zapłata w kasie sklepu przez system "Moje Rachunki"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0