Uruchomienie systemu z zewnętrznego dysku w wirt. maszynie

0

Witam

Zainstalowałem sobie przy pomocy vmware serwer ububtu 7.04 na dysku zewnętrznym podłączonym przez przejściówkę IDE->USB, instalacja przebiegła pomyślnie system jest na dysku. Teraz nie wiem jak zmusić aby bootować z zewnętrznego dysku w wirtualnej maszynie, potrzebuję skonfigurować system i przerzucić dysk do innego komputera. W vmware serwer w biosie jest opcja removable devices ale nic nie daje jej wybranie, w virtualboxie jej nie znalazłem. Może komuś się udało już zrobić coś takiego?

0

Cos nie tak z konfiguracja USB. Nie powiem Ci dokladnie co bo juz nie pamietam opcji w VMware, a teraz uzywac VB.
Ja na Twoim miejscu zainstalowalbym system na dysku wirtualnym (stworzonym na dysku wymiennym), a nie fizycznym. Wtedy wystarczyloby po prostu w konfiguracji maszyn podmontowac taki obraz i linuch startowalby jak ze zwyklego dysku...

0

Wirtualny dysk z linuchem działa na zewnętrznym, mnie chodzi o to żeby skonfigurować sobie linuksa i przełożyć dysk do innego kompa żeby już bez wirtualnej maszyny działał.

0

jeżeli dobrze rozumiem, to chcesz zrobić mniej więcej to, co ja - mam dysk działający w jednym komputerze na stałe (opensuse), ale chcę mieć możliwość wyjęcia go i podłączenia po mostku pod usb.

Próbowałem dość długo, niestety system mi z usb bootować nie chce (w trakcie ładowania wywala "falling back from ...", czy cos w tym stylu). Są w internecie tutoriale jak zainstalować linuxa bootowalnego z USB, ale az tak (zeby reinstalowac sobie dzialajacy system) zdeterminowany nie jestem :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1