Tablet-martwy obszar

0

Kupiłem ostatnio tablet na allegro i po krótkim teście okazało się że mniej więcej na 1/3 wysokości tabletu jest obszar w którym przeskakuje mi kawałek ekranu. Wydaje mi się to spowodowane tym że rozdzielczość nie do końca pasuje do rozmiarów tablet ale przecież nie będę jej zmieniał(właściwie nawet nie mogę) a badziewne porostu robi tutaj pewną lukę zamiast obliczyć z proporcji położenie pióra.

Jak sądzicie co można zrobić takim fantem??

0

a sprzedawcy pytałeś o radę? Dlaczego nie możesz zmienić rozdzielczości?

0

może jest uszkodzony ;) reklamacja jest możliwa?

0

Mam laptopa i po prostu przy każdej innej rozdzielczości obraz wygląda nie najlepiej np w 1024x768 jest dość rozmazany. Co do sprzedawcy to jeszcze czekam na odpowiedz.

0

ale chyba rozmazanie obrazu nie powinno przeszkadzać tylko w przetestowaniu, czy w innej rozdzielczości (najlepiej przy innych proporcjach ekranu) tablet będzie działał dobrze?

0

tablet w innych rozdzielczościach też przeskakuje

0

to coś tak uszkodzeniem zalatuje =)

0

No to jest prawdopodobne, jednak najdziwniejsze jest to że cala powierzchnia tabletu jest aktywna (sprawna). Podział jaki się dokonuje jest mocno dziwny ponieważ jedyny martwy obszar jest na ekranie monitora co wygląda mi na problem z sterami. Co do sterów jak by ktoś miał jakieś sprawne do tabletu medion md 85637.

user image

0

szukałeś na DriverGuide.com ?

0

spróbuj jeszcze może pod linuxem jakimś, choćby livecd - dla części sprzętu ma lepsze wsparcie niż windows. Problem nie musi być koniecznie ze sterownikami - równie dobrze może być walnięta elektronika

0

hmmm... odpaliłem i niestety jest to samo. To chyba jednak musi być jakieś sprzętowe uszkodzenie niestety.

0

jest jeszcze nikła nadzieja że na innej maszynie będzie działać normalnie =]

0

Przetestowałem i jest dokładnie taki sam błąd

0

Ostatnio ktoś mi podpowiedział z rozmiarami monitora i mam z wiazku z tym jeszcze 2 pytania.
Czy może to być spowodowane niezgodnością proporcji tabletu i monitora (16:8/16:9) i oprogramowaniem które na przykład reaguje na to w ten sposób??
Czy w takim wypadku można coś z tym zrobić np ściągnąć inne oprogramowanie i skąd(uprzedze pytanie szukałem)??

Proszę o szybką odpowiedź.

0

nie podejrzewam - testowałeś przecież tablet w rozdzielczości o proporcjach 4:3 (prawda?) i było to samo - inny fizyczny rozmiar panelu nie powinien mieć żadnego znaczenia

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1