Porty zasilające.

0

Witam, które porty (oprócz USB - 5V 0.5A) są portami zasilającymi i którymi z nich można sterować?
Na Wikipedii pod adresem http://pl.wikipedia.org/wiki/LPT czytałem, że port LPT nie ma zasilania, ale na 4programmers jest tekst na temat sterowaniem diod (diody muszą mieć napięcie!)

0

sterować można wszystkimi (teoretycznie, o ile system pozwoli), a dodatkowo zasilanie (o ograniczonym amperażu) mają wyprowadzone tylko USB

0

więc jeżeli chciałbym poprzez port USB sterować np. 20 diodami, to musiałbym mieć 20 portów USB? To jakieś 3 kontrolery (po 5 USB) + standardowe. Da się jakoś zoptymalizować liczbę portów podpiętych do komputera?

0

wystarczy jeden port + kontroler USB + jakiś procek 8bit (lub lepszy)

0

hmmm.... jeden port (1 port), kontroler USB (5 portów) + procesor (jest w każdym komputerze), czyli 6 portów USB wystarczy aby sterować 20 diodami?

0

Czlowieku... wiesz co to sa mikrokontrolery? W padzie masz np. 12 przyciskow i 3 osie, a jest podlaczony do jednego portu, a nie do 15...

0

Wiem co to jest. Źle się wyraziłem pisząc, że ma być to podłączone do komputera (zbyt ogólne pojęcie). Chodzi o to, aby było to podpięte do komputera z systemem z rodziny MS-DOS bez żadnych bardziej skomplikowanych urządzeń (np. mikrokontroler)

0

USB pod dosem?? O_o ostro szalejesz, będziesz musiał albo ostro pogooglować albo napsaić własny sterownik....

A co do głownego wątku: Jak bardzo nie chcesz kontrolera to podłącz sobie do poszczególnych pinów LPT przekaźniki, które będą włącząć/wyłączać napięcie na diodach, a napięcie weź sobie z USB.

0

Przepraszam, ale nie rozumiem Cię. Mam użyć przejściówki USB->LPT?

0

Nie. Masz uzyc LPT jako sterowania, a USB jako zasilania. IMO totalny syf.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0