Blue screen podczas włączania komputera

0

Witam,
Przyjechałem sobie do siostry i podłączyłem swój dysk do jej komputera (WD 160GB ATA). Mam na nim dwa systemy - ubuntu 7.10 i winde xp. gdy włączam XP to dostaję blue screena następującej treści (komunikat jest od razu po wybraniu systemu w bootloaderze):
[QUOTE]
Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny.

  • Stop: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF854A0BF, 0xF895E20C, 0xF895DF0C)
  • pci.sys - Address F854A0BF base at F8543000, DateStamp 3d7d855c
    [/QUOTE]
    Przy próbie jakiegokolwiek uruchomienia xp'ka(awaryjny) jest to samo.
    Przy włączaniu ubuntu system zawiesza się podczas ładowania (mruga "_" i nic się nie dzieje) ale klawiatura reaguje na ruchy - taki stan jest bez przerwy cały czas.
    Dodam jeszcze ze na dysku systemowym mam 2,6 GB wolnej przestrzeni.

Może mi ktoś jakoś pomóc?

PS: Jest tu zintegrowana grafika i mniej ramu niż u mnie w domu ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Może trzeba coś w Bios'ie ustawić? Tylko nie wiem co :/

PS2: Sytuacja się powtarza nawet gdy dysk jest samodzielnie podłączony (bez innych napędów) do komputera.

0

ja musiałem przeinstalować system jak kupiłem nowy komputer bo nic się nie dało już zrobić (znaczy zmieniła się tylko płyta główna i procek, a dysk, grafika i nawet pamięć zostały te same)

0

XP jest zalezny od zainstalowanych komponentow w kompie, wiec podlaczenie dysku do innego kompa na 99% wygeneruje niebieski ekran. Musisz przeinstalowac, nie ma tak latwo jak przy 98 :P

0

Nie trzeba, wystarczy odinstalować wszelkie sterowniki specyficzne dla płyty głównej. Czyli kontrolery dysków, urządzenia typu PCI bridge, itp. Dobrze by było również odinstalować te od grafiki, ale podejrzewam, że to nie jest wymagane. W każdym razie, sposób sprawdzony.

0
thenkles napisał(a)

...

lol ciekawe jak to zrobisz jak nawet tryb awaryjny nie działa

0

W takim wypadku wystarczy odinstalowac na tym co dziala (do restartu i tak sterowniki beda zaladowane, wiec komp raczej nie odmowi posluszenstwa).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1