dostęp do "zablokowanego" folderu

0

Witam.
Mam problem z usunięciem folderu. Ten problem pojawił sie już kiedyś na forum, ale pozostał bez odpowiedzi. Folder został utworzony jak mniemam przez windows update podczas updeatu ze strony microsoftu, a potem nieusunięty. Wygląda to tak, że mam na dysku folder którego nazwę mogę zmienić a w nim folder o nazwie i386, którego nie mogę ani otworzyć ani usunąć(komunikat o braku dostępu) ani zmienić jego nazwy. Chcę to cholerstwo skasować. Jak to zrobić? I pytanie z drugiej strony. Jak utworzyć taki folder, którego nie da sie skasować? Kiedyś miałem już taki problem z folderem, którego nie moglem skasować jednak poradziłem sobie z tym. Chodziło wtedy o zmianę właściciela folderu na siebie. Nie pamiętam jednak jak do tego doszedłem i jak dojść do takich zaawansowanych opcji folderów. Wydaje mi sie, że tu rzeczywiście chodzi o właściciela folderu a nie o to, że jakiś program aktualnie używa folder bo gdyby tak było to nie dałoby sie zmienić nazwy folderu nadrzędnego a w tym wypadku da się.
Bardzo proszę o pomoc.

0

jak dojść do takich zaawansowanych opcji folderów

Wylacz proste udostepnianie plikow. Wtedy jak klikniesz na folder, to bedziesz miec opcje Zabezpieczenia (czy jak sie to tam nazywalo), tam masz zaawansowane opcje dostepu.

W twojej sytuacji najprostszym, ale i najbardziej chamskim rozwiazaniem bedzie uzycie jakiegos distro linuksa Live CD, zbootowanie z niego komputera i wywalenie folderu.

Mozesz zrobic jeszzce kilka rzeczy - zaopatrzyc sie w program Unlocker (moze to jakis proces blokuje dostep do pliku) oraz sprawdzic dysk - byc moze to jakis blad systemu plików.

0

Dzięki za odpowiedź. Zainteresowała mnie kwestia wyłączenia prostego udostępniania plików. Jak to zrobić.? Mam win xp home. Gdzie się to ustawia?
Pozdrawiam

0

W Windows XP Home nie da się wyłączyć prostego udostępniania. Mam wrażenie, że opcje zaawansowane są dostępne z poziomu trybu awaryjnego jednak.

0

No to mnie nie pocieszyłeś. Chciałbym uniknąć uruchamiania w trybie awaryjnym. Chciałbym też poznać sposób tworzenia takiego folderu, do którego tylko mój program miałby dostęp właśnie.

0

a może to da rade?

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

0

Hmm.. dziękuje za pomoc i proszę o więcej.
Niestety w trybie awaryjnym jest również odmowa dostępu i usunąć się nie da. Programu unlocker oraz fajo również nie pomogły. Za pomocą unlockera mogę jedynie zmienić nazwę folderu, usunąć nie mogę. Za pomocą fajo mogę uzyskać info na temat właściciela nadrzędnego folderu i to jest S-1-5-21-854245398.. i jeszcze trochę cyferek jednak próba zmiany właściciela dla folderu wraz z podfolderami i plikami kończy sie odmową dostępu. Można zmienić własciciela tylko o jeden poziom niżej i wtedy kasować pliki choć to kasowanie przebiega wyjątkowo wolno. Sporo ręcznej roboty. Nie da się szybciej? Jeszcze popróbuje , dzięki za pomoc i proszę o nowe sugestie jeśli ktoś ma takowe.
pozdrawiam

P.S. a swoją droga to skąd ja mam tyle tego gówna?!?!?

0

No to sprobuj jeszcze spod linuksa to wywalic, taki Puppy Linux to tylko ~100 MB ale wyglada mi to na blad w systemie plikow, sprawdz jeszcze dokladnie dysk jakims narzedziem.

0

To raczej problem z windows update, które z jakichś powodów pozostawiło na moim dysku foldery z mnóstwem plików i podfolderów których właścicielem jest tajemniczy ciąg znaków a nie admin w moim systemie czyli ja. Program fajo to pokazuje i kiedy zmienię w nim właściciela folderu i zawartych w nim plików na siebie to mogę skasować. Problem w tym, że fajo nie potrafi z jakichś powodów zmienić właściciela hurtowo dla folderu i całej gałęzi jego podfolderów (jest taka opcja ale operacja zawsze kończy sie niepowodzenie z powodu braku dostępu)a jedynie dla plików wewnątrz więc muszę to robić ręcznie . Połowę już zrobiłem i po zmianie właściciela na siebie mogę normalnie skasować.

Dziękuję za wszelką pomoc:-)

P.S. pozostaje nierozstrzygniętą dla mnie kwestią jak utworzyć programowo taki folder. Jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź, choć to może raczej pytanie na forum "programowanie".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1