[Windows XP] Udostepnianie zasobów w sieci a uprawnienia

0

Mam podpięte dwa komputery do osiedlowego lan'a. Chciałbym mieć dostęp do dysków w trybie zapis/odczyt pomiędzy moimi komputerami, zabroniny dla inych osiedlowych komputerów. Jak to zrobić ? Udostępniony dysk jest dostępny przez konto gościa. Jak ustawie hasło na konto gościa, to dostęp z drugiego kompa jest w ogóle nie możliwy.
Z drugiej strony nie mogę ustawić uprawnienia do udostępnianego udziału dla konta pochodzącego innego komputera. Teoretycznie jest taka opcja - przy dodawaniu uprawnień jest przycisk "Lokalizacje" pozwalający wybrać konta z innego kompa, jednak u mnie na liście jest tylko ten jeden komputer lokalny.
Jak mam udostępnić dyski, aby dostępne były na hasło lub dla konkretnego konta z drugiego kompa.

0

Załóż konto lokalnie o takiej samej nazwie jak na drugim komputerze i dla niego nadaj uprawnienia odpowiednie do zasobów.

0

Mam podobny problem. Tylko, ze jeden z komputerow to windows vista a drugi to XP. Z Xp do visty nie mam problemu. Udostepniam w visciaku i w XP juz jest. Ale w druga strone to nie ma szans. Vista widzi tego drugiego kompa, ale jak chce do niego wejsc to widze:

---------------------------
Otwórz folder
---------------------------
\\BART-PC nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.Błąd logowania: użytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze.


---------------------------
OK   
---------------------------

Mam konto o tej samej nazwie na kazdym z tych dwoch komputerow.

0

Ta sama nazwa użytkownika nic mi dała. Właściwie to do początku miałem konta o identycznych nazwach i dupa. Skorzystałem też z tego opisu:
http://www.codeproject.com/useritems/ShareWinXp.asp
ale nic nic to nie dało. Zasoby dalej są dostępne tylko do odczytu i to dla każdego i dowolnego konta.

0

nie wiem jak to jest z całymi dyskami, ale jeśli chodzi o foldery to ja robię tak, że na komputerze A udostępniam jakiś folder, a na komputerze B mapuje go jako dysk sieciowy. Podczas procedury mapowania system zapyta się o konto i hasło którego ma użyć, ja zwyklę wpisuję \komputerA\użytkownik (oczywiście wpisuje nazwę użytkownika który ma prawa admina) i podaje jego hasło. END :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1