[Firebird] Administration Tool

0

Witam,

od paru godzin poszukuję, programu do zarządzania Bazą Firebird ...
Nie chodzi mi o Fenix czy podobne programy, a coś a'la phpMyAdmin, konkretnie aby tworzyć tabele za pomocą "klikania" jest to wygodniejsze do tworzenia bazy bynajmniej dla mnie.

Poszukuję jakiegoś programu do zarządzania tą bazą:

  • pod windowsa
  • darmowy

Coś jak Firebird Maestro, który jest niestety płatny :(

0

FlameRobin lub ibeasy (to nawet jest po polsku)

0

Ja osobiście używam IBExpert, kiedyś używałem darmowej Personal Edition, teraz mam płatną. Nie wiem czy będą tam funkcje które potrzebujesz bo nie znam programów o których mówisz. Jeśli chodzi o tworzenie tabel za pomocą "klikania" to nie wiem co masz dokładnie na myśli. Jeżeli chodzi Ci po prostu o to żeby nie trzeba było pisać kodu to w IBExpercie nie trzeba tego robić i można dużo wygodniej za pomocą guziczków "add field", "insert field", "drop field", "move field up/down" itp.

www.ibexpert.com - w darmowej edycji Personal nie ma m.in. Performance Analysis, Bloob Viewer itp. czyli takich gadżetów bez których można się obyć, poza tym jest to w pełni funkcjonalne narzędzie do tworzenia i zarządzania bazą danych.

0

Super IBExpert Personal wystarczy mi na razie ;)

mam pytanie jak jest z licencja :) ?? mozna stosowac to w programach komercyjnych jesli chce program sprzedac :) ??

0

Tak, IBExpert Personal można stosować za darmo także w celach komercyjnych. Poza licencją to potwierdzone za pomocą maili z twórcami ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0