Dziwne odtwarzanie video po wyjściu z gry

0

Witam, ostatnio zauważyłem, że gdy wyjdę z jakiejś gry (na razie wiem, że dzieje się tak przy THPS3 i World of Warcraft), to potem nie mogę obejrzeć żadnego filmu, ponieważ kolory stają się dziwne, wszystko wygląda tak, jakby był to obraz w podczerwieni. Tak samo jest z obrazem z karty telewizyjnej, ale już zrzut ekranu (przez program do TV) z telewizji działa dobrze. Podejrzewam więc, że problem wiąże się z nakładką. Aby pozbyć się problemu, muszę zrestartować komputer lub zainstalować jeszcze raz sterowniki do grafiki (GF FX 5200). Niestety po każdej grze operację trzeba powtarzać, trochę to denerwuje ;). Dodam też, że sterowniki są najnowsze, a DirectX - 9.0c. Poniżej zamieszczam zdjęcia tego jakże pięknego efektu :P

user image
user image

Czym może to być spowodowane i jak to naprawić?

0

stery z nvidia.com czy od producenta karty (o ile to nie te same) ? a jak ze starszymi sterami ?

0

Sprawdz czy ustawienia kolorow nakladki w panelu nVidii sa na Default...

0

mi w nvidii w ogóle źle filmy odtwarzały, tak jakby były w podczerwieni, pomagało pobawić się ustawieniami kolorów (ppoprzestawiać a potem zresetować) i tak co każdy restart. Potem tego problemu już nie było, prawdopodobnie dlatego, że zaaktualizowałem sterowniki albo miałem windows vista.

0

Ale nvidia w ogóle w xp lediwe chodziła, simsy się bugowały i bez multisamplingu miejscami przezroczystte wyświetlało jako nieprzezroczyste, wyłączały się z errorem (głównie przy wchodzeniu w tworzenie rodziny) i trzeba było uruchamiać ponownie komputer żeby włącżyć. Pomogło start /high [nazwa pliku exe już nie pamiętam], ale tlyko do czasu zagrania w inną grę, ptem znowu to samo, aż do momentu instalacji windows vista. W końcu całkowicie sie schrzaniła i po 2 sekundach po wejściu w grę się zaczął zniekształcać ekran, a po kolejnych 2 wyłączał i tak do momentu wyboru opcji uruchamiania (bo jak się restartnie w viscie to się one uruchamiają same).

0

Rozumiem, że czasami się zdarza omyłkowe wyciągnięcie starego wątku, ale tyle na raz to chyba przesada…

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0