Windows Vista z Office'em 2003 lub 2007

0

Witam.

Czy testował ktoś z Was Windowsa 6.0 (Viste)? Problem dotyczy Office'a 11 oraz 12 (odpowiednio 2003 i 2007). Po zainstalowaniu jednego lub drugiego podstawowe programy (Word, Excell, PowerPoint, ...) przy uruchamianiu uruchamiają konfigurację, która trwa mniej więcej tyle czasu ile na Windowsie XP pełna instalacja Office'a 2007. Dodatkowo pliki office'owe (.doc, .xls, pps, ...) nie są kojarzone z odpowiednimi programami (dotyczy również przeglądarek ww. dokumentów).
Wygląda to to tak, jakby Office miał szlaban na rejestr (że nie zapisuje konfiguracji). Na XP wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

PS: Nie wiadomo dlaczego, ale jeśli instalator rejestruje serwer COM lub obiekt ActiveX, potrzebny był restart komputera, żeby Windows wprowadził ustawienia. W przypadku Office'a też komputer był resetowany.

0

Wydaje mi się, że większość operacji w Viście musi uzyskać pozwolenie na wykonanie od systemu operacyjnego. To jest raczej rodzaj jakiegoś zabezbieczenia. Możliwe także, że Windows rezerwuje dla siebie tyle pamięci (w tym także rejestru...), iż nie starczy dla innych aplikacji. Istnieje również możliwość jakiejś niekompatybilności.

0
Skorpion# napisał(a)

Wydaje mi się, że większość operacji w Viście musi uzyskać pozwolenie na wykonanie od systemu operacyjnego. To jest raczej rodzaj jakiegoś zabezbieczenia.

Zapomniałem dodać na początku - wyłączyłem to (oczywiście wymagany reset by Windows zastosował ustawienia konta).

Skorpion# napisał(a)

Możliwe także, że Windows rezerwuje dla siebie tyle pamięci (w tym także rejestru...), iż nie starczy dla innych aplikacji.

Coś w tym może być, bo Windows zawłaszcza dla siebie 79% RAMu (raz spadło do 50%)... Skoro Microsoft twierdzi, że system potrzebuje 512MB, a z moich 1024MB zostaje ok. 200MB, to coś jest nie tak z tym Windowsem...

Skorpion# napisał(a)

Istnieje również możliwość jakiejś niekompatybilności.

Programy, które są niekompatybilny, np. WinRAR 3.62, Winamp 5.33 działają bez problemu. Office 2007 jest właśnie dla Visty zaprojektowany, a z laski swojej zrobili, że jest z XP kompatybilny...

Kurcze, może jest jakieś rozwiązanie z tym Office'em. To co teraz ten Office robi jest nie do przyjęcia...

0

U mnie (Windows Vista Business N i Office 2000 + Office Outlook 2003) wszystko działa jak powinno, także z włączonym UAC.
Znajomy z Office 2007 też nie narzekał.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0