Darmowy Firewall

0

Cześć. Okazało się, że z jakiegoś powodu ZoneAlarm powoduje mi na XP(SP2) restart systemu moment po jego uruchomieniu.
Więc chciałbym załatwić sobie jakiegoś innego firewalla funkcjonalnością i obsługą zbliżonego do ZoneAlarma, bo jakoś Zaporze XP nie ufam ;)
Możecie coś polecić?

0

Ja uzywam Sygate Personal Firewall i bardzo sobie chwale. Testy online Symanteca to potwierdza. Ponadto zauwazylem, ze w ZoneAlarm nie dalo sie udostepniac netu innym kompom w sieci, a w SPF to nie problem.

0

Kerio Personal Firewall - po 30 dniach jakieś funkcje zamierają (blokowanie pop-up, jakieś funkcje niezwiązane bezpośrednio z samym firewallem i dzielenie sieci też, ale może Ci niepotrzebne), ale to nie przeszkadza wszystkim - dalej można normalnie go używać.

Jetico Personal Firewall - darmowy, ale trzeba się trochę napocić, zanim go nauczymy kierować ruchem, poza tym trzeba wiedzieć, jak uczyć, bo to trudniejsze niż w Kerio czy Zone.

0

a czy to używanie programu po 30 dniach, mimo jego dalszego bezingerencyjnego działania, nie jest równoznaczne z używaniem pirata ?

0

Zaznaczam tylko, że Kerio powoduje, że dysk non-stop mieli. Co chwila proces exolorer.exe odczytuje pliki Kerio - nie wiem dlaczego. Z tego właśnie powodu [używam notebooka a jadąc na bateriach wszystko się liczy] zamierzam usunąć Kerio.
ZA niestety na XP nie daje rady - a szkoda :/

0
Adamo napisał(a)

a czy to używanie programu po 30 dniach, mimo jego dalszego bezingerencyjnego działania, nie jest równoznaczne z używaniem pirata ?

Nie, Kerio tak ma. Możesz zapłacić aby mieć produkt z dodatkowymi ficzerami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0