XP-64bit żółw...

0

mam Core 2 i śmigał na zwykłym XP , dostałem oryginalnego XP-64bit i strasznie wolno chodzi w porównaniu do poprzednika i sporo więcej ramu zżera... o ile to drugie to rozumiem jako tako... jest jakaś szansa żeby aplikacje 32bitowe szybciej chodziły?

0

Generalnie aplikacje 32-bitowe pod systemem 64-bitowym nie mogą chodzić szybko. Jest to spowodowane tym, że są uruchamiane mniej więcej tak jak aplikacje windowsowe pod wine pod linuksem - zawsze dochodzi o wiele więcej operacji.

0

to jaki sens ma 64-bitowa edycja? zanim aplikacje 64bitowe staną się popularne vista zacznie podbijać rynek.

myślicie że szybko zajdzie zmiana i 64bitowe aplikacje staną sie tak popularne jak 32bitowe teraz?

0

Z calym szacunkiem do windowsa ale win64bit to zart ;) Wlasnie dlatego ze programy sa jako binarki i trudno je przygotowac na nowa wersje windowsa, tak samo ze sterownikami i trzeba poczekac jeszcze zanim wszystko bedzie jak nalezy ;) Jesli chcesz wykorzystac 64bity w procesorze <ort>sproboj </ort>pod jakims alternatywnym systemem ;) Wiekszosc ma przygotowane wersje 64bitowe i nie tylko sam system ale takze programy i sterowniki ;)

0

@nicka: Aplikacje 64-bitowe są już normą. Ale w środowiskach Open-Source'owych, gdzie zmianę z 32-bitowej na 64-bitową aplikację polega na zrekompilowaniu programu z odpowiednimi parametrami kompilatora. Taki Gentoo przykładowo ma wszystko dostosowane pod konkretną architekturę, bo instalacja polega na ściągnięciu źródeł, skompilowaniu (z wytycznymi ustawionymi w plikach konfiguracyjnych systemu) i zainstalowaniu. Pod Windows absolutna większość oprogramowania jest dostarczana w formie binarnej i z zamkniętymi źródłami, więc dopóki wydawcy poszczególnych programów nie ruszą tyłkami nic się nie zmieni. A kiedy ta "era" 64bit nadejdzie dla Windowsów? Prawdopodobnie po wydaniu następcy Visty, który ma (przynajmniej wg. aktualnych założeń) nie wspierać WinAPI, tylko .NET, a co za tym idzie wszystkie stare i nierozwijające się aplikacje przejdą do lamusa.

0

Akurat aplikacje 32-bitowe pod Win x64 chodzą zwykle szybciej niż normalnie. No i oczywiście Winx64 jest znacznie bezpieczniejszy niż normalny, ale to już inna sprawa.

Wolniejsze działanie może wynikać albo ze specyfiki procesora (Intel - akurat architektura 64 bitowa AMD jest lepsza) albo z niedopracowania sterowników sprzętu (albo ich braku).

A era 64-bitowych aplikacji dla Windows nadejdzie być może już dla Visty, której 32-bitowe edycje są tylko niejako dodatkami, a cała moc jest tylko w edycji x64. A niestety - Windows XP x64 jest totalnie niedopracowanym produktem, sterowników i oprogramowania nie ma, i właściwie to jest tylko poligon doświadczalny dla mechanizmów translacji (WoW64).

No i drodzy programiści - Visual Studio bez problemu umożliwia tworzenie aplikacji dla x64. Dlaczego nikt nie oferuje swoich wersji alternatywnych?

0

@Ktos: Bo gdybym nawet przekompilował moje oprogramowanie dla x64, żaden klient by tego nie kupił, bo w wielu większych przedsiębiorstwach, a dla takich piszę, często nie ma nawet Win2k, o XP czy XP x64 nawet nie wspomnę. Bo przecież do faktury czy innego oprogramowania dedykowanego wystarczy im stary sprzęt i Windows nawet 95/98, to po co modernizować.. :/ To jest Polska właśnie.

//Sorry za taki mały OT.

0

Ale konwersja na x64 to pestka (zakładając, że środowisko/kompilator wspiera), więc co za problem udostępnic obydwie wersje a sprzedawać tylko licencje na używanie (dowolnej z nich)? Wówczas jak ktoś jednak by się zmodernizował (nie koniecznie na tej fakturze, ale gdziekolwiek, bo to uwaga do ogółu społeczności) - to by miał pod ręką oprogramowanie na swoją architekturę :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0