Wątek przeniesiony 2023-10-16 01:51 z Off-Topic przez somekind.

Koniec

0

Ciekawe jest to, że pewni znani "symetryści" mówili że teraz nie ma co sprawdzać czy Szmydt był bardziej człowiekiem powiązanym KO czy człowiekiem powiązanym z PIS, że to w ogóle nie jest istotne :D

Tymczasem neoKRS który wiadomo kto powołał - celowo blokuje działania związane z tym człowiekiem. Wnioski pozostawiam wam. Tam musi być grube szambo skoro w tak medialnej i poważnej sprawie ktoś wpadł na wspaniały pomysł by blokować dochodzenie prawdy :D Może palą teraz dokumenty, niech straż lepiej będzie w gotowści żeby nie spłonęło żadne archiwum takie jak np: w Krakowie :D

image

1

Tam jest naprawdę grubo :D

Brawo pani Szydło. Agent za rządów Tuska nie wykryty przez 8 lat rządów PIS? Piękne samozaoranie

image

image

0

image

4

"Wszyscy azjaci wygladaja tak samo"

Tymczasem Polacy:
image

1
froziu napisał(a):

Naprawdę niesamowity jest fakt, że temat założony przez Haskella o nazwie "Koniec" skończy się po 65 stronach batalii jego końcem na forum :D

Nie powiem, żeby mi było go szkoda - z zasady nie lubię ludzi, którzy manipulują lub przeklejają głupoty z Twittera.

Kwestia jest taka, że na 4p było kilka osób, które "zdecydowanie nie broniły PiSu", ale jednak ich działalność kręciła się głównie wokół powielania propagandy PiSu. Wyglądało to mniej więcej tak, że na starcie taki człowiek próbował udawać dyskusję, by po jakimś czasie stopniowo robić się bardziej agresywnym, aż na końcu kończyło się przeklejaniem bzdur z X / TVP (kiedy rządził PiS) / DoRzeczy itp.

To, czy to bierze się z tego, że to była jedna osoba, czy też po prostu próba idealizowania którejkolwiek partii z góry skazana jest na porażkę - nie wiem. Ale mieliśmy wcześniej ghosta, agenta, gajusza, no i teraz Haskell - wszyscy lecieli z tym scenariuszem.

Kto będzie następny? Nie wiem, chociaż kilka typów mam.

0
Klaun napisał(a):
ksh napisał(a):

Niby nie wypada tak pisać ale zazwyczaj wyborca platformy to po prostu zakompleksiony przeciętniak.

Urojenia juz odlozmy na bok, a tymczasem rzeczywistosc jest taka ze to typowy wyborca PiSsu to wsiur z podstawowym wyksztalceniem.

Niekoniecznie. Staram się patrzeć na sprawy ala podejście realpolitik.

Na partię głosują osoby które mają albo myślą, że będą mieć z ich rządów coś. Nie oceniam. Jak ktoś jest kościółkowy to głosuje na kościółkowych zazwyczaj, gdzie jedynym wyjątkiem jaki znam jest Matyjaszczak z SLD w Częstochowie, który rządzi od czasu jak mieszkańcy Częstochowy wywalili kościółkowca Tadeusza Wronę w referendum. Oczywiście, stare baby płakały, że łojojoj, co to będzie.

Nie wiem czy typowy wyborca PIS tak bardzo nienawidzi kobiet, że uważa za zasadne traktowanie ich macic jako dobro narodowe Polski, sterowane centralnie czyli kwestie aborcji, antykoncepcji, edukacji, tak dalej.

Tak samo nie wiem czy typowy wyborca PIS zwalił sobie konia czy połechtał łechtaczką ze względu na zamknięcie ludzi w domach bo wiadomo, że po lasach grasuje COVID uuuuuu. Dopisywanie się do g**no związków sportowych przeciągania liny czy innych byleby wchodzić na siłkę zostawiam dla fanów PIS.

Też nie wiem czy typowy wyborca PIS jest takim debilem żeby uważać, że należy prawnie chronić mitologię katolicką przed oszczerstwem, bo przecież to tak bardzo ważne na świecie gdzie jakby nie patrzeć bierzesz sumę ludzi na planecie, odejmujesz wierzących w daną mitologię i co, reszta idzie do piekła bo urodziła się na innym terenie i rodzice wpoili im inne wierzenia? Pierdzielenie. Nawet jeśli przyjąć, że 31% globu to jakaś tam denominacja chrześcijaństwa, to mamy 69% hehe ludzi co nie wierzą w tę mitologię a inne, albo nie wierzą w czary po prostu.

Również nie wiem czy typowy wyborca PIS uważa za chwalebne przekazanie pewnemu spasionemu alkoholikowi 2 samochodów przez bezdomnego.

Na tej samej zasadzie nie wiem czy typowy wyborca PIS oddałby swoje dziecko do seksu z napalonym katabasem.

Nie wiem, za dużo niewiadomych.

0

screenshot-20240510215449.png

0
CoderOne napisał(a):

Ciekawe jest to, że pewni znani "symetryści" mówili że teraz nie ma co sprawdzać czy Szmydt był bardziej człowiekiem powiązanym KO czy człowiekiem powiązanym z PIS, że to w ogóle nie jest istotne :D

Ja akurat się symetrystą nie czuję, a jestem tego samego zdania.

To prawda że, po chwilowej ofensywie pt. "Bronisław Komorowski powołał Tomasza Szmydta", przedstawiciele byłego obozu władzy nagle zmienili kurs i teraz stoją na stanowisku "nieważne, skąd on był". Tak jak napisałem wcześniej - Tomasz Szmydt był jednym z niewielu sędziów, którzy wspierali reformę sądownictwa i dzięki temu był w wielu ważnych miejscach. To oczywiste, że temat jest bardzo politycznie niewygodny bo pewnie jest sporo notatek z lat 2015-2019 rekomendujących lub chwalących tego człowieka. Konkretnie to problemem dla obozu ZP jest kwestia tego, kto konkretnie pod tymi notatkami się podpisał.

Tyle tylko, że dla mnie to nie ma znaczenia - bo bardzo mocno podejrzewam, że ktoś podobny i tak by wypłynął. Jeśli już mam mieć pretensje do PiSu - to mam je za położenie tematu badania wpływów antyrosyjskich. Komisja, którą powołali to była farsa polityczna. Wystarczy spojrzeć w uzasadnienie do tej ustawy, w którym napisano, że nie ma żadnych wątpliwości, że rząd Jarosława Kaczyńskiego to był taki super antyrosyjski, a rząd Donalda Tuska taki mega prorosyjski. O jakim badaniu czegokolwiek można mówić, skoro już na starcie wydano wyrok? Absurd dla każdego, kto chociaż trochę obserwował, co się działo za tamtych rządów.

Natomiast faktyczny problem jest inny - ludzi takich jak Szmydt jest więcej. To, że w naszym kraju działają wpływy rosyjskie - nie tylko w internecie, ale właśnie na stanowiskach w administracji, a pewnie i wśród polityków również - graniczy z pewnością. Tak było/jest w USA czy Francji - więc dlaczego nie miałoby być tak u nas? Ano nie ma powodu.

I dochodzimy tutaj do meritum - to, co mnie obchodzi to co z tym zrobimy. Być może powstanie kolejna komisja do badania wpływów rosyjskich, być może ta istniejąca zostanie dostosowana - co będzie krokiem do przodu. No i oczywiście przyczynkiem do kolejnej dramy pt. "więc komisja Tuska do badania wpływów rosyjskich jest legalna, a komisja Kaczyńskiego do badania wpływów rosyjskich była zła?" - ale to już chyba oczywiste.

0

Tzw. merytoryczna opozycja.
image

2

Ale piękne fikołeczki gamoni z konfy. Że ich gardła nie bolą od tej laski robionej pisowi xD

0

@ledi12: fikołki wbudowane są w politykę, zwłaszcza jeśli mówimy o partiach typu Konfederacja. Jeden Korwin poglądów nigdy nie zmienił i widać jakie to przyniosło efekty.

Co ciekawe, jeszcze w 2005 r. Konfederacja byłaby uznawana za partię umiarkowanie liberalną. W tamtych czasach SLD wprowadzało podatek liniowy, PO postulowało 3x15, a PiS - partia, która straszyła liberałami - po przejęciu władzy zabrało się do obniżenia podatków. Ba, nawet Andrzej Lepper zaczął tłumaczyć, że jest socjoliberałem.

W sumie zastanawiające jakby wyglądał nasz kraj gdyby w 2005 r. wygrała "Polska liberalna", a nie "Polska solidarna".

Z innej strony - fajnie jest spojrzeć w przeszłość i przyjrzeć się dwóm kwestiom:

  • ile ówczesnych "afer" tak naprawdę nie miało znaczenia w długim biegu
  • a ile razy dobry pomysł został zakrzyczany przez przeciwników

Z tych drugich - pamiętam, jak "Winietu" musiał zrezygnować z pomysłu na wdrożenie ogólnopolskich winiet przez PiS i PO. Patrząc po cyrkach jakie dzieją się dzisiaj - miał rację.

0

Równowaga w tym wątku została zaburzona po odejściu Haskella, niemniej wrzucę z obowiązku:

0

A cóż to za obowiązek? Oficer prowadzący nakazał? :D

1

Nie kumam jak dla kogoś autorytetem może być Mentzen, który przegrał debatę u siebie, na własnym gruncie, z Petru :D

A panowie wiedzą jakie Sławek podejście jeśli chodzi o służbę wojskową?

0

@CoderOne: powiem szczerze - nie kumam, dla kogo zarówno Petru jak i Mentzen mieliby być autorytetami w sprawach ekonomii. A już na pewno nie czaję, jak to się zdarzyło, że niby Petru w debacie "zaorał" Mentzena.

Ogólnie jeśli ktokolwiek jest czynnym politykiem, to należy - niezależnie od tego, czy się na czymś zna czy nie - że będzie mówił tak jak partia. Jeśli ktoś się zna i jest odpowiedzialny za program - to jeszcze można domniemywać, że mówi to co myśli. W innych przypadkach - ufać słowom polityków można tylko wtedy, gdy powiedzą coś niechcący.

To jest najbardziej widoczne w PiS - jest taki wywiad z dziennikarką sejmową na kanale Radia Zet, w którym ona po prostu przyznaje, że posłów PiS (poza górą) nie ma o co pytać bo i tak nic nie wiedzą. Kilkanaście miesięcy później usłyszałem o komórce w KPRM - więc crosscheck jest.

1

@wartek01 skończ, przestań sie ośmieszać :D

image

0

Dobrze zrobił uśmiechnięty rząd Tuska?

image

3

@CoderOne: ale z czym się ośmieszam? Napisałem, że politykom - w tym i Mentzenowi - nie można ufać bo generalnie oni powtarzają to, co im każe mówić partia.

To przecież jest prawda, i to w dodatku nie jakaś ukryta tylko dosyć oczywista. Rozumiem,, że Petru - człowiek, który mylił się wiele razy, a także doprowadził swoją partię do bardzo kiepskiej kondycji finansowej - jest dla ciebie jakimś autorytetem w dziedzinie ekonomii czy gospodarki?

Teraz tłumaczy, że euro sprawi, że będziemy zarabiać więcej. Kiedyś tłumaczył, że kredyty frankowe były korzystne. Wtedy nie przewidział zmian na rynku międzynarodowym, czy uważasz, że teraz to mu się udało?

0

@CoderOne @lion137 : jeśli chodzi o ten słynny Pakt Migracyjny to kwestia jest taka, że uznawany jest za zły przez organizacje zajmujące się migrantami. W Polsce dyskusja się toczy tylko i wyłącznie wokół pieniędzy bo o tym najłatwiej pokrzyczeć, ale tam jest bardzo dużo innych zapisów.

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2024/04/eu-migration-asylum-pact-put-people-at-risk-human-rights-violations/

The proposal will also open the door to new emergency measures that will put countless people at risk of pushbacks, arbitrary detention, and destitution at European borders.

I dalej:

These proposals come hand in hand with mounting efforts to shift responsibility for refugee protection and border control to countries outside of the EU – such as recent deals with Tunisia, Egypt, and Mauritania, or attempts to externalize the processing of asylum claims to Albania

Z innego źródła: https://picum.org/blog/the-eu-migration-pact-a-dangerous-regime-of-migrant-surveillance/

The New Pact on Migration and Asylum ushers in a deadly new era of digital surveillance, expanding the digital infrastructure for an EU border regime based on the criminalisation and punishment of migrants and racialised people.

As more intrusive technology will be deployed at borders and in detention centres, people’s personal data will be collected in bulk and exchanged between police forces across the EU, and biometric identification systems will be used to track people’s movements and increase policing of undocumented migrants. The New Pact on Migration will mandate a whole range of technological systems to identify, filter, track, assess and control people entering or already in Europe.

Ja sam nie wiem, czy to jest dla nas korzystne czy też nie (sam uważam, że budowanie infrastruktury pod migrantów może - choć nie musi - być pierwszym krokiem do rozszerzenia tego na obywateli). Podejrzewam również, że w Polsce bardzo niewiele osób to wie. Wiem jednak tyle, że ten pakt to coś więcej niż "każą nam płacić za migrantów"

1

3

Matko boska znowu nam na Twitterze szkaluj duchtura Memcena z wyszej szkoy lansu i bansu...

image

1

Dlatego wolałbym, że to CPK jednak nie powstało

Nie budujesz cpk? Źle
Budujesz cpk? Też źle.

image

0

Widzę że speed run 1 i 2 RP przyspiesza. Chyba powoli wkraczamy w tą drugą gorsza fazę

1

Kolejny "sukces" PiS. Podwyższać tak szybko place minimalną, aż produkcja w PL stanie się nieopłacalna. Brawo.

"produkcja może w takiej sytuacji zostać przeniesiona do Azji. Bo tam jest taniej."

https://www.money.pl/gospodarka/nowa-mapa-zwolnien-czy-jest-sie-czego-bac-7028493105896032a.html

1

Jak PiS rządzi to zawsze jest hossa, jak oszuści z PO to bessa. Jak to się dzieje? Są tu jacyś inteligentniejsi wyznawcy KO którzy mi to wytłumaczą.

0

czemu usunęliście Haskella?

0
Rado napisał(a):

czemu usunęliście Haskella?

Chłop mi się kojarzył z tymi z bordo z wykopu co tam siedzą cały czas. Ja wiem, że sam przesadzam z czasem spędzanym na forum, to taki Haskell to już był odjechany grubo. Imo się ogarnął i stwierdził, że szkoda tracić czas na flame.

1

@ksh Chodzi ci o partie:

Patologia i Socjal czy Posady i Stanowiska czy Poland is Soviet ?

0

Hehe inteligencja i zwolennik KO, czyli jak zadać pytanie, aby nikt się do niego nie kwalifikował. Wpadliście po prostu w moją PiSowską pułapkę.

Celem był ten najmniej rozgarnięty beton partyjny. Miłego weekendu.

3
ksh napisał(a):

Jak PiS rządzi to zawsze jest hossa, jak oszuści z PO to bessa. Jak to się dzieje?

Przecież to za PiSu wybuchła pandemia. Za PO pandemii nie było. Bardzo ważny fakt, o którym należy pamiętać.

2 użytkowników online, w tym zalogowanych: 2, gości: 0