Prawo i Sprawiedliwosc tej sily juz nie powstrzymacie!

6

Program 500 plus
Jeden z najlepszych budżetów w historii
Wzrost dochodów z podatków, w tym VAT
Repolonizacja banków, m.in. Pekao
Zakaz handlu w niedziele
Podniesienie płacy minimalnej
Polacy wracający do Polski od 2022 r nie zapłacą podatku przez 4 lata!
Kto tyle dal?

17

Pan dał, Pani dała, Ty dałeś, Ja dałem.

3

Kocham pis

3

Ehh przeniosłem się z forum na Discord ale im tam odjebalo trochę i leczą gościa z depresji albo trolla od 3 miesięcy we Flame dobrze ze tutaj jest zdrowo i wesoło dzięki p_agon
@Edit ogólnie jestem za a nawet przeciw

7

Nie wiem czy Wy tak na poważnie, ale chyba tak.
To jeśli nie wiecie, a za pewne nie to jest najgorszy budżet jaki był po 89.
Deficyt jest niski, bo pełno wydatków jest wypchnięte po za budżet, więc to są fejkowe dane pod publiczkę, i jak widać publiczka to kupuje bez zastanowienia :).
https://www.money.pl/gospodarka/budzet-2022-politycy-krytycznie-o-polityce-pis-u-mowia-o-panstwie-dwoch-rzeczywistosci-6693774288952128a.html

Rząd dalej uprawia kreatywną księgowość i tworzy nam państwo dwóch rzeczywistości, zadłużając nas na dwa sposoby. Pierwsza część długu znajduje się w budżecie, druga - poza nim, ta druga wynosi już 300 miliardów złotych. Żadne bajki o uszczelnieniu reguły wydatkowej i zrównoważonych finansach nie są prawdziwe. To po prostu brednie - mówi money.pl Paulina Hennig-Kloska z Polska2050.

8
p_agon napisał(a):

Kto tyle dal?

Program 500 plus

Program "Czy się stoi czy się leży, 2000 się należy" (czyli 4x więcej).

Jeden z najlepszych[ budżetów](https://www.onet.pl/?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&
pid=9d03b7d3-3d96-48ad-9d5e-3beaa8fdb6bf&sid=ca05277f-7c3f-495c-9acc-986177acd173&utm_v=2) w historii

zwiększanie wydatków konsumpcyjnych z około 25% PKB do prawie 40%, co dało poprawę stopy życiowej obywateli

Wzrost dochodów z podatków, w tym VAT

NIE BYŁO VAT :D

Repolonizacja banków, m.in. Pekao

Wszystko było polskie, nie trzeba było nic repolonizować

Zakaz handlu w niedziele

nie było handlu w niedziele

Podniesienie płacy minimalnej

podniesienie najniższych pensji, emerytur i zasiłków rodzinnych, podniesienie poziomu wynagrodzeń średnio o 5%.

Polacy wracający do Polski od 2022 r nie zapłacą podatku przez 4 lata!

Nikt nie wracał do Polski, bo nikt z niej nie wyjeżdżał - profit!

Oprócz tego:

  • 300 tys. mieszkań rocznie
  • produkcja rolna wzrosła o 22%
  • Aborcja była dopuszczalna
  • Kościół się nie panoszył
  • TVP było na wyższym poziomie
6

Wg mnie PiS osiągnął sukces i pewnie to, co go powstrzyma, to będzie demografia.

(chodzi o to, że młode pokolenie raczej żyje w opozycji Konfederacja/Lewica niż PiS/PO).

Z drugiej strony - czy faktycznie można liczyć, że za 5-10 lat na arenie politycznej będą się liczyć Konfederacja i Lewica? Przecież to obie dość skrajne orientacje polityczne, takie "dla młodzieży" bardziej. Czy nie jest tak, że im człowiek przestaje być młodzieżą, tym bardziej skłania się ku PO, a później i zaczyna popierać PiS? Innymi słowy zaczyna popierać bardziej centrum niż skrajności (co prawda PiS to zbiórka obu skrajności - skrajnie prawicowy światopogląd, skrajnie lewicowa gospodarka, ale wychodzi razem zero).

Może to walka pokoleń (Konfa/Lewica dla młodych vs. PO/PiS dla starych) oraz walka płci (męska Konfederacja vs. żeńska Lewica), a nie stricte polityczna?

1
GutekSan napisał(a):
p_agon napisał(a):

Kto tyle dal?

Jak było tak dobrze do czemu ta piosenka jest tak smętna?

2

Z drugiej strony - czy faktycznie można liczyć, że za 5-10 lat na arenie politycznej będą się liczyć Konfederacja i Lewica? Przecież to obie dość skrajne orientacje polityczne, takie "dla młodzieży" bardziej. Czy nie jest tak, że im człowiek przestaje być młodzieżą, tym bardziej skłania się ku PO, a później i zaczyna popierać PiS? Innymi słowy zaczyna popierać bardziej centrum niż skrajności (co prawda PiS to zbiórka obu skrajności - skrajnie prawicowy światopogląd, skrajnie lewicowa gospodarka, ale wychodzi razem zero).

Konfederacja to oszołomy i narodowcy, a ich kandydat na prezydenta sądzi, że ryba to nie mięso.

Jakby PIS było skrajnie lewicową gospodarką to nie chcieliby wszystkiego spolszczać, bo nie o to chodzi w wolnym rynku, żeby wszystko było państwowe, więc to co piszesz to jakieś brednie pisowskie. Pis nie jest, ani trochę centrum, jest buracki.

Jak to jest możliwe, że ludzie są za pisem, mimo, że ich żywcem kantują (budżet), macie jakiś syndrom Stockholmski, czy coś?

13

Tak słucham sąsiadów na osiedlu i wszyscy mówią, że po nowym roku obniżka podatków, że już wiedzą jak wszystkim po nowym roku będzie się lepiej żyło w tym polskim ładzie czy nowym ładzie jak to się tam nazywa. I najbardziej mnie zaskakuje skala tego przeświadczenia. Co ciekawe nawet wśród ludzi z wyższym wykształceniem jest często przeświadczenie, że podniesienie podatku przedsiębiorcom nie będzie miało żadnego negatywnego przełożenia na sytuację przeciętnego Kowalskiego.
I tego nie mogę zrozumieć i mnie to irytuje, że przeciętnie wykształcony człowiek może być takim ignorantem. Ja bym zrozumiał gdyby mi ktoś powiedział : "zdaję sobie sprawę, że wzrosną podatki, ale akceptuję to, bo będzie więcej pieniędzy w budżecie na inne cele, więc uważam, że mimo wszystko to pozytywna zmiana". Natomiast jak mi ktoś mówi, że polski ład to pozytywna zmiana, bo przecież podatki będą niższe, to mnie to po prostu irytuje.
I żeby było jasne, nie oceniam czy polski ład to dobra czy zła zmiana. Oceniam ludzkie postrzeganie tych zmian. Mam wrażenie, że ludzie w tym kraju rzeczywiście potrzebują jak ktoś inny za nich myśli. Może ta władza to po prostu jednak dla większości zbawienie. Może nie każdy ceni sobie szerokie wolności i wręcz woli jak go państwo traktuje opiekuńczo, jak za niego myśli, o niego dba. Tak jak w czasach feudalnych chłopi potrzebowali mieć swojego pana, tak i teraz potrzebują jakiegoś opiekuna.

2

Tacy jak Kurski , Kaczyński , Ziobro , Macierewicz ,Błaszczak itd...... próbują przy każdej okazji przerobić Polskę na " europejską agencję towarzyską " na poziomie republiki Czad albo Korei Północnej a Polakom tak zamulają głowy że coraz bardziej poczynania ludzi przypominają skok bez spadochronu niż racjonalne działanie i myślenie . Kiedyś Bierutowi , Gomułce , Gierkowi udało się w ciągu czterdziestu kilku lat " przerobić " prawie cały naród na " złodziei " teraz od ponad 30 lat przerabia się społeczeństwo na sługusów , wyrobników , wasali bez mózgu , własnego zdania i własnej , prawidłowej oceny sytuacji . Czyżby Bismarck miał rację twierdząc że wystarczy dać Polakom wolność i odrobinę władzy a sami się zniszczą ?

8

screenshot-20211230201931.png

1

nope

1

Nawet tu pisory mają swoje trole ?😂😂😂 Chyba za dużo programistów przeniosło firmy za granicę

1

@p_agon: powiedz cos po pisowemu

1

Sily zdalnej emigracji specjalistow @p_agon tez nie powstrzymasz i sam zgasisz tu swiatlo [o ile bedziesz mial na rachunek z podwyzka]: https://finanse.wp.pl/koncerny-na-lowach-w-polsce-wyciagaja-specjalistow-z-branzy-it-6722706543434592a. "Koncerny na łowach w Polsce. Wyciągają specjalistów z branży IT"

1

To przykre, że dożyliśmy czasów, kiedy tacy ludzie jak Kamiński, Błaszczak, Ziobro, Czarnek czy Macierewicz zostają ministrami, Przyłębska, Piotrowicz i Pawłowicz sędziami TK, a kryminalista, któremu udowodniono oszustwa i wyłudzenie z Parlamentu Europejskiego tysięcy euro zamiast siedzieć w więzieniu kandyduje na prezesa PZPS. Źle to świadczy o kondycji moralnej Polaków. Kaczyński i PiS to największa tragedia, jaka spotkała Polskę w ostatnim półwieczu. To, że pis oszukuje, łamie prawo, kradnie , kłamie, niszczy reputację Polski to jest już od dawna dowiedzione ; natomiast dlaczego opozycja nie potrafi tego wykorzystać i dlaczego są ludzie głosujący na pis - to jest pytanie , na które warto odpowiedzieć i tę odpowiedź rozpowszechnić.

1

Dzisiaj chcialem wynajac prawnika, podal mi cene netto i powiedzial zebym doliczyl 23% vat i 4% skladki zdrowotnej. #nowyLad

1

850 zł/mies w plecy na składce zdrowotnej od nowego roku … kocham pis ponad wszystko … i co jeszcze … chorągieweczki mam dla proboszcza wzięte muszę mu dać bo on też za pisem

Naród się budzi?

https://wiadomosci.wp.pl/pis-wydal-na-siebie-wyrok-dostalismy-lawine-maili-od-czytelnikow-6722872341420896a

1
i1792 napisał(a):

Naród się budzi?

https://wiadomosci.wp.pl/pis-wydal-na-siebie-wyrok-dostalismy-lawine-maili-od-czytelnikow-6722872341420896a

Pod tym linkiem czytam wypowiedzi ludzi z grup które już od dawna były wk**wione na PiS.

4

Jedyna i słuszna partia

1

@bakunet

na razie płaczą grupy zawodowe które otrzymują wynagrodzenie z góry na początku miesiąca czyt. nauczyciele i mundurówka. Wszyscy dostaną po tyłku przecież pobierają pit i zdrowotną z emerytury no chyba że ktoś zarabia do 2500/mies to brak zaliczki na podatek przez kwotę wolną go uchroni i wyjdzie na zero. Mundurowi nie płacą zus robi to za nich państwo więc płacą składkę zdrowotną i pit od wyższej kwoty dochodzi brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku i cyk mniejsza wypłata w 2022 roku, wzrost raty kredytów przez stopy procentowe, inflacja, ceny gazu i prądu dorżną społeczeństwo w pislandii, kryzys dopiero nadchodzi. Wyczuwam happy meal dla ludzi mających głowę na karku i oszczędności na inwestycje

2

Pisowcy mają szczęście, że nie rządzą w Kazachstanie - tam było 100% podwyżki i co się tam dzieje? Masakra! Im by nikt nie przyszedł z pomocą, poza Putinem ewentualnie.

2

Inflacja na poziomie 8.6%. Ciekawe co teraz wymyślą bajkopisarze

1

Bo Polska to jest bardzo fajny kraj do rządzenia. Porządnie dymić potrafią chyba tylko górnicy i kibole. Cała reszta po pierwszym kontakcie z gazem czy tonfą podkula ogon, krzyczy coś o reżimie i straszy przez internet pozwem do Strasburga. Tymczasem tylko ostatnie kilka lat to grube awantury w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, UK, na Ukrainie, teraz w Kazachstanie. Hasło "Poland first to fight" już dawno przestało być aktualne.

Co do tytułu wątku to wszystko zostało zapisane wieki temu

#####Psalm 33
Bo słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło niezawodne.
On miłuje prawo i sprawiedliwość

1

A jak tam sylwester marzeń?
TVPIs tak promuje wartości katolickie a takiego zboczucha zaprosili xD
https://nowemedium.pl/bez-kategorii/czy-tvp-zna-teksty-piosenek-jasona-derulo-nie-a-powinno/

jeśli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości, że rządzą nami idioci to ja nie wiem.

1
szydlak napisał(a):

A jak tam sylwester marzeń?

TVPIs tak promuje wartości katolickie a takiego zboczucha zaprosili xD
https://nowemedium.pl/bez-kategorii/czy-tvp-zna-teksty-piosenek-jasona-derulo-nie-a-powinno/

jeśli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości, że rządzą nami idioci to ja nie wiem.

Hm... cytując za podlinkowanym artykułem "Jednak stacja nie widzi nic złego w śpiewaniu o stosunku oralnym i o ”lizaniu ci**ki”, to chciałbym zauważyć, że wspomniane przez piosenkarza czynności mogą stanowić wstęp do prokreacji, której to promocja jest zgodna z linią partii. Wygląda więc na przemyślaną robotę. Jak widzę nie doceniasz geniuszu funkcjonariuszy TVP.

0

No i mamy kolejne potwierdzenie: Kaczyński: Na "Polskim ładzie" nie stracą osoby, które zarabiają "normalnie"
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczynski-Na-Polskim-ladzie-nie-straca-osoby-ktore-zarabiaja-normalnie-8256217.html

1
p_agon napisał(a):

No i mamy kolejne potwierdzenie: Kaczyński: Na "Polskim ładzie" nie stracą osoby, które zarabiają "normalnie"

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczynski-Na-Polskim-ladzie-nie-straca-osoby-ktore-zarabiaja-normalnie-8256217.html

No oczywiście, że tak. Programiści to kapitalistyczne kanalie, które klikają w komputry i piniondze bioro ogromne!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1