JKM zniknął z fejsbuków - historia "lewaczqa"

0
Troll anty OOP napisał(a):

Ja w ogóle jestem przeciwnikiem istnienia korporacji - czyli bytów, gdzie bardzo ciężko zidentyfikować, kto za nimi stoi. Kiedyś - jeszcze wtedy korwinowy - UPR promował projekt konstytucji, zakładający że wspólnikami w spółce mogą być tylko dające się zidentyfikować fizyczne osoby, a nie jakieś wirtualne byty. Takie byty zaczęły powstawać od jakiegoś momentu w historii - nie chce mi się w tej chwili śledzić którego - bo wcześniej zwyczajnie nie były możliwe. Musiały dopiero zostać wprowadzone w państwach reguły coś takiego sankcjonujące.

I tak, jestem za tym, aby inne reguły obowiązywały małych, a inne wielkich. Może Tobie się ten pogląd nie podoba, ale mi się podoba. I jest mi obojętne, czy jak ta reguła byłaby nazwana, czy wg kogoś tam innego mieści się w definicji "wolnego rynku", czy nie.

Tu nawet nie ma nic do podobania lub nie podobania, to jest po prostu bez sensu :)

Albo jest wolność albo jest interwencjonizm. Nawet za korporacjami wbrew pozorom stoją ludzie, których można złapać za rękę. Głównym właścicielem Facebooka z prawie 80% akcji klasy B jest Zuckerberg. Zawsze w którymś momencie, nawet wirtualny byt, ma właścicieli. Handlowanie udziałami naturalnie rodzi złożone struktury, ale żeby tego nie było, to by trzeba było zakazać handlowania udziałami, zakazać giełdy.

Poza tym Facebook nie zawsze był duży. Stał się także (nie tylko) dzięki pozyskiwaniu kasy, ale gdy ktoś inwestuje, to chyba logiczne, że chce tą kasę pomnożyć i później wyciągnąć lub chociaż odcinać kupony zysków. No i teraz Facebook najpierw był mały, więc go nie obowiązywały reguły, a później nagle miałyby obowiązywać? A co zrobić z tymi, co zainwestowali - zabrać im, czy jak? :)

Zabieranie dużemu pachnie mi nieładnie socjalizmem :P

0

No to ja zapodam kolejny klasyk, szczególnie dedykowany wszystkim lewakom ! O cholera dedykowałem sam sobie :/

1

Nacjonalizm należy zakazać.
To jest podwalina faszyzmu, a faszystów już mieliśmy w Europie i podziękujemy.
Ludziom nawkręcali, że jak się urodzili na jakimś jednym dużym obszarze jakoś nazwanym, to ich coś ze sobą łączy, oprócz tego, że mówią jednym językiem.
Chcą mówić jednym głosem, a każdego odmieńca chcą uklepać i podeptać.
Każdy ma wyglądać tak samo, mieć taką sama fryzurę, styl bycia, mówić tak samo, wierzyć w to samo.
To jest filozofia prawicy, która kojarzy się z prawością przez samą nazwę, ale nie ma z nią praktycznie nic wspólnego, wrzuca wszystkich ludzi do jednego kotła, bez żadnego poszanowania granicy jednostki.
Jak bym chciał wyznawać buddyzm, albo ateizm, to już jestem gorszy sort, nie jestem Polakiem, a urodziłem się w Indiach, tylko mnie teleportowali po urodzeniu.

3

Scena, w której JKM obsługuje granatnik przeciwpancerny w rękawicach bokserskich idealnie oddaje jego wiedzę o tym jak świat działa.

1

Korwin niektóre poglady ma spoko, a inne na wyrost.
Np. strefa wolnego handlu w całej europie, bez wchodzenia w żadne unie jest spoko, po prostu granice są pootwierane i możesz pracować i jechać gdzie chcesz, nie trzeba do tego miliona ustaleń, traktatów i zobowiązań.

1

Z JKM i trądziku się wyrasta - często w momencie przejścia z seksem z poziomu testów jednostkowych na integracyjne. Natomiast istnieje moim zdaniem spore niebezpieczeństwo związane z tym, że realnie patrząc wywalenie jakiegokolwiek polityka z FB może wpłynąć na wyniki wyborów. To oznacza, że zagraniczna, prywatna firma potencjalnie zyskuje realny wpływ na to kto zostanie u nas wybrany do rządzenia.

1
ledi12 napisał(a):

No to ja zapodam kolejny klasyk, szczególnie dedykowany wszystkim lewakom ! O cholera dedykowałem sam sobie :/

Film, który wkleiłeś jest doskonałym przykładem poziomu prowadzonej dyskusji i zawartej w niej treści merytorycznej. Tak szczerze to nie wstyd Ci, że to tutaj wkleiłeś? Przecież to jest poziomem dostosowane do odbiorców, którzy mentalnie zatrzymali się w 6 klasie podstawówki.

0

A ja mam prośbę do wszystkich: chcecie się rajcować gębą tego zniewieściałego pi** to róbcie to sobie między sobą via wiadomości prywatne. Jak go widzę to aż mnie telepie.

0

@katakrowa:

Film, który wkleiłeś jest doskonałym przykładem poziomu prowadzonej dyskusji i zawartej w niej treści merytorycznej.
jakość i poziom wykorzystywanych w dyskusji argumentów świadczy wprost o argumentującym

Temat nie jest sporem o coś, jest tylko anegdotką zapostowaną w celach humorystycznych, a cały ton postu sugerowałby nie stawianie poważnych wniosków/argumentów. Nie widzę tutaj podstawy do prowadzenia merytorycznych sporów.

Więc zarzut o braku merytoryki/jakości treści merytorycznej tutaj jest imo bezcelowy.

4

Odgrzebałem ostatnio stary telefon i tak mi się przypomniało. ;)

screenshot-20201208013814.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0