Czy zaszczepisz się na COVID w 2021?

1
aaquillus napisał(a):

Skąd wszędzie to mówienie o chipach? To jest jakaś teoria spiskowa czy coś?

Świat już dawno odszedł od teorii spiskowych. To już są jawne praktyki.

5

@aaquillus:

Skąd wszędzie to mówienie o chipach? To jest jakaś teoria spiskowa czy coś?

To taki podstawowy chwyt erystyczny - Sofizmat rozszerzenia (wznoszenie chochoła).
Ta metoda manipulacji polega na tym, że przypisuje się osobie/grupie osób tezę, której wcale nie głoszą, żeby ich wyśmiać.

Przykład:
Osobom, które protestują przeciw zabieraniu im podstawowych konstytucyjnych praw i środków do życia w imię walki z wirusem przypisuje się, że w w wirusa nie wierzą.
Inny przykład:
Osobom, która uważają, że ryzyko zaszczepienia się szczepionką, której producent przedstawił jako warunek dopuszczenia do obrotu zwolnienie go z ewentualnej odpowiedzialności za powikłania (co ma miejsce) i której faza testowa została wielokrotnie skrócona jest większe niż potencjalne zachorowanie na chorobę, która w ich grupie wiekowej ma śmiertelność bliską 0% jest nierozsądne, przypisuje się, że wierzą, że w szczepionce są chipy.
Inny przykład:
Przypisuje się osobom, które promują lockdown, że ich postulaty są pozbawione sensu, bo w krajach, gdzie nie było lockdownu roczna śmiertelność się nie zwiększyła, a tam gdzie wprowadzono lockdown zwiększyła się znacznie z czego tylko 30% tego wzrostu stanowią zgony osób zarażonych COVID, a ponadto z tego powodu mnóstwo osób doznało krzywdy w postaci utraty środków do życia... a nie... chwila. To właściwie jest prawda.

0

Moim ulubionym przykładem sofizmatu rozszerzenia jest taka sytuacja, gdy ktoś sobie zażartuje pisząc o chipach, a ktoś w tym widzi atak i przypisywanie wiary w chipy komukolwiek.

2

Tak, zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie. Do tego czasu powinniśmy wiedzieć ciut więcej na temat szczepionek, być może będą już szczepionki innych firm. Moje jedyne wątpliwości póki co:

  • nie wiadomo, czy zaszczepiona osoba może roznosić chorobę czy nie - rzecz dosyć istotna
  • nie wiadomo jak długo będzie działała szczepionka - czy to będą 3 miesiące, pół roku, rok, 5 lat?
  • szczepionki są wciąż stosunkowo nowe, przebadane na razie na zdrowych ludziach i nie młodszych niż 16 rok życia - z drugiej strony: są już aplikowane masowo, za kilka tygodni czy miesięcy powinniśmy mieć więcej danych
3

Biorąc pod uwagę ilość zakontraktowanych przez KE szczepionek, nie ma szans żeby ktokolwiek z tutaj dyskutujących dostał legalnie szczepionkę w 2021. Chyba, że są tu programiści na emeryturze, realizujący się w siłach obrony terytorialnej, policji itp., lekarze czy celebryci... wtedy macie szansę na zaszczepienie w tym roku.

7
Haskell napisał(a):

Chyba, że są tu programiści na emeryturze

No przecież połowa tutaj to seniorzy. A w ciągu roku zseniorują się Ci, którzy weszli w branżę w 2018, więc będzie jeszcze więcej.

1

Ciekawe jak się sprawa rozwinie. Jeśli to fejk to Pfizer powinien jakoś zareagować.

Kilkaset osób zaszczepionych w Hiszpanii przeciwko COVID-19 zostało zainfekowanych koronawirusem – wynika z szacunków madryckiej agencji Europa Press, powołującej się na statystyki regionalnych służb sanitarnych. Tymczasem rośnie grono ekspertów wzywających rząd do ogłoszenia lockdownu.

https://www.radiomaryja.pl/in[...]zczepionych-przeciw-covid-19/

0

5

Jakby co, to osoby poniżej 70 roku życia już niedługo będą mogły zgłosić się do zaszczepienia, zgodnie z instrukcją ze strony: https://pacjent.gov.pl/aktual[...]zczepienia-przeciwko-covid-19

screenshot-20210114161912.png

Przepisałem bezpośredni oficjalny link do formularza, gdyby komuś nie chciało się szukać na stronie:
file:///C:/Users/Natalia/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Content.Outlook/KY3FNBVU/pacjent.gov.pl/aktualnosci/szczepimy-sie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0