Środowisko programistyczne to żart

2

Zwłaszcza ci front-end developerzy, wyglądają jak jakaś zbieranina z ulicy. Jakieś 80% start-upów programistycznych w Polsce to ostra porażka, szczerze nie wiem czy to nie są zwyczajne Januszexy ciężko czasem odróżnić na pierwszy rzut oka januszexa od startupu. Często w ogłoszeniach jeszcze przed wymaganiami konieczne jest by sprawdzić czy pasujesz do zespołu i zgadzasz się z wartościami firmy (?) Jak wejdziesz na ich fejsbuczka okazuje się że wpieprzają pączki po całych dniach, grają w piłkarzyki i trzeba z nimi łazić na imprezki poza pracą. A jak ktoś chce iść do pracy po prostu pracować i robić swoje a nie miziać się z zespołem to ma wypierd.... i nie aplikować w ogóle ? To kluczowe jest łażenie na imprezki zamiast umiejętności ? Czemu w zawodzie który był jakieś 30 lat temu przeznaczony dla samotników teraz są jakieś meetingi, stand-upy, spotkania integracyjne itd ? Pracę zdalną też ciężko znaleźć, o co w tym chodzi ? Może warto wprowadzić jakąś licencję, bo to żenada co się porobiło z programistami i całym tym antyprofesjonalnym środowiskiem.

1

title

0

ty wyżej coś niejasne? no to proszę choćby tutaj:
https://justjoin.it/offers/valueadd-junior-web-developer-fullstack-cms
i wyraźnie napisane: Najpierw sprawdź czy do siebie pasujemy
mnóstwo takich ogłoszeń jest i to nawet na tym joinit ja tam już od dawna nie aplikuje ale i tak obserwuje popaprańców, mam inną pracę, ale dziwne że w poważnych branżach nie ma takiego po*ebania żeby sprawdzić najpierw czyjegoś fejsa, także programiści to niestety żart. Chcesz pracować jako lekarz? Sprawdź czy do siebie pasujemy ! oto nasz szpital !

3

Po pierwsze z takimi odzywkami to nigdy nie będziemy rozmawiać do siebie per ty. Po drugie nawet w korpo szuka się ludzi odpowiednich do zespołu niezależnie od tego jakie to stanowisko bo jak wejdzie ktoś kto nie pasuje to rozwala to prace w zespole. Tam tego w ogłoszeniu nie napiszą po prostu dostaniesz info że "przykro nam ale nie ma przejścia do dalszego etapu rekrutacji" :) W skrócie albo jest się elastycznym by potrafić się dostosować do zespołu tym samym spełniając wszystkie wymogi firm albo pracujesz solo jako freelancer, ewentualnie jako robol gdzie nikt cię nie będzie szanował.

2
magda554 napisał(a):

i wyraźnie napisane: Najpierw sprawdź czy do siebie pasujemy

A teraz wyobraź sobie, że pracujesz w zespole żywiołowych ludzi i do tego zespołu dostajecie zamkniętego w sobie introwertyka, który prawie nic nie mówi tylko robi co do niego należy i idzie do domu. Myślisz, że ten nerd dobrze by się tam czuł? Przecież ludzi by go pewnie zamęczyli w tym zespole.

0

Wiem, że często w innych branżach jest podobnie ale nie aż do tego stopnia, poza tym to branża IT wychodzi z założenia że jest ważna, zmienia świat jest niepowtarzalna i inne brednie i megalomania a wychodzi na to że tacy sami konformiści jak wszędzie indziej i musisz być taki jak reszta, szukają niepowtarzalnych ludzi i talentów którzy najlepsi są w udawaniu jakimi to są przyjaciółmi w pracy. Ale ja wciąż czekam na ogłoszenie, że zatrudnią lekarza i wrzucą w ogłoszeniu fejsa jaki to ładny szpital.

7

Ale ja wciąż czekam na ogłoszenie, że zatrudnią lekarza i wrzucą w ogłoszeniu fejsa jaki to ładny szpital.

No to sobie czekaj. Tylko nie wiem, po co tutaj wylewasz te swoje wynurzenia totalnie z d**y. Idź lepiej odrób zadanie domowe, bo jutro jest poniedziałek i pani może sprawdzić, czy nie masz zaległości.

1

Tu nie ma nic z d*py po prostu programiści to szybko zastępowalni robole tylko tyle i aż tyle, nie odstawia się takich akcji w naprawdę poszukiwanych unikatowych zawodach.

0
magda554 napisał(a):

nie odstawia się takich akcji w naprawdę poszukiwanych unikatowych zawodach.

Bo ci w unikatowych zawodach z natury są bucami przez co wszyscy w takim zespole są bucami i dzięki temu się dogadują ;)

3

Czasami się zastanawiam czy Ci wszyscy co zakładają takie tematy są sponsorowani przez kogoś :V

ps. jakby Cie zatrudnili to byś inaczej śpiewała, ale najwyraźniej z brakiem kultury i brak umiejetności co przeradza się w frustrację wylewaną w takich postach

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1