praca w biurze a Koronawirus

0

czy w waszych firmach przyjmuja jakies szczegolne srodki ostroznosci ze wzgledu na Koronawirus? przerzucenie sie na prace zdalna? jakas kwarantanna dla ludzi wracajacych z wakacji?

0

W HSBCu gdzie pracuję jest trochę tych środków ostrożności. Dla przykładu w Chinach ludzie masowo pracują z domu, a ogólnie są wprowadzone ograniczenia na podróże służbowe do pewnych krajów (trzeba uzyskiwać pozwolenia od kierowników wyższego stopnia).

0

U mnie całkowity zakaz podróży służbowych chyba ,że są niezwykle ważne.

0

Również pracuję w korpo. Mamy dostępne maseczki - jeśli ktoś chce nosić. w łazienkach pojawiło się medyczne mydło w płynie. Chwilowo wstrzymane są wizyty gości z zagranicy. W biurze we Włoszech wszyscy pracują zdalnie. Centrala przygotowuje się na ewentualności kwarantanny we wszystkich krajach gdzie są biura (VPNy, spis osób której pracują na desktopach itp.). Niby coś się dzieje ale bez żadnej paniki.
Najmniej odpowiedzialni są zwykli ludzie, którzy i tak jeżdżą na wycieczki zagraniczne, w tym do krajów wschodnich, czy na narty do Włoch.

0
kimikini napisał(a):

czy w waszych firmach przyjmuja jakies szczegolne srodki ostroznosci ze wzgledu na Koronawirus? przerzucenie sie na prace zdalna? jakas kwarantanna dla ludzi wracajacych z wakacji?

Zakaz wyjazdow sluzbowych gdziekolwiek, wiec wpada zdalny tryb pracy jako default. U mnie praktycznie biur nie ma.
Troche to przesadzone moim zdaniem ale skoro mozna licha nie kusic to lepiej siedziec w domu.

2

Ja uaktualniam często Nortona, mam nadzieję, że żaden wirus nie przejdzie.

0

U nas chyba sa w planach sanity check'i dla wszystkich.
Dodatkowo w trakcie rewiew panuje wzmozona czujnosc.

6

U mnie większość wysłali do domu, a dzień później:

0

Prośba o min. 2 tygodniową pracę zdalną jeśli miało się kontakt z kimś powracającym z Iranu, Chin lub Włoch :)

0

Tak, wszystkie osoby które były w zagrożonych terenach będę pracować dwa tygodnie zdalnie. Oprócz tego pracować zdalnie mogą (automatyczna akceptacja) osoby które spełniają pewne kryteria np kobiety w ciąży albo partnerzy kobiet w ciąży. Dodatkowo w naszej aplikacji w trybie pilnym została dodana funkcjonalność która jest dostępna tylko dla użytkowników we Włoszech i minimalizuję ona interakcje pomiędzy ludźmi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0