Czy choroba psychiczna neguje pracę jako programista?

0

Mam takie pytanie czy choroba psychiczna neguje pracę jako programista np. taka choroba jak depresja, rozumiem, że można pracować w pracy dla niepełnosprawnych, ale chodzi mi o pracę na stałe nie przez np. FAR albo PFRON.

9

Wydaje mi się, że jako programista to może być czasem trudno, ale na architekta to warunek konieczny.

3

Głupie pytanie. To tak jakbys się spytał, czy ktoś po amputacji może dalej biegać, ale byś nie podał czy amputacji nogi, ręki, palca.

1

Nikomu nie musisz się spowiadać, byle byś wykonywał swoje obowiązki. Zdziwiłbyś się ile osób wokół ciebie ma ten sam problem. Bierzesz leki?

2

Własnych problemów nie powinno się nikomu ujawniać, nikt i tak nie zrozumie.

W dodatku możesz się źle czuć jak będą cię inaczej traktować, jest więcej złego niż dobrego w ujawnianiu takich informacji.

0

Już zakładałeś takie tematy całkiem nie dawno jak pamiętam.
Praca jako programista dla niepełnosprawnych
Pierwsza praca jako programista

0

Zasada jest taka - nie musisz o tym mówić, a pracodawca NIE MA PRAWA cię o to pytać. Jedynie musisz powiedzieć o wszystkim lekarzowi medycyny pracy piece badań wstępnych /okresowych i to on ocenia, czy dana choroba jest przeszkodą.

0

To zależy. Jak masz np. lęki społeczne czy ataki paniki przed rozmową telefoniczną to nawet rekrutacji nie przejdziesz.

Jak cię zatrudnią, to też nie można za bardzo mieć depresji. Bo jak się spóźnisz kilka godzin z powodu problemów ze snem, to też raczej nie będzie to dobrze widziane.

Jak się rozkojarzysz i będziesz przez kilka godzin się patrzył tępo w IDE, nic produktywnego nie robiąc, to też raczej nie będą na to dobrze patrzeć.

Jak będziesz miał problemy z własną samooceną, na tyle duże, że będziesz się bał kogoś spytać o cokolwiek (żeby się nie wydało, że tak naprawdę nic nie umiesz, i że zatrudnili cię przez pomyłkę), to też będzie to działać destrukcyjnie na twoją wydajność. I przełożeni też nie będą zadowoleni, że nie mówisz o problemach z wykonaniem zadania.

chodzi mi o to czy mówić pracodawcy o depresji czy nie w przypadku kiedy już będzie mnie chciał zatrudnić ?

Żartujesz sobie? To przecież będzie dodatkowy powód, żeby cię nie zatrudnić, szczególnie w sytuacji, kiedy firmy mają zalew CV i muszą silnie filtrować, bo kandydatów jest za dużo. Zastanów się czy na miejscu pracodawcy chciałbyś wejść we współpracę z kimś z depresją, jak możesz wejść we współpracę z kimś kto jej nie ma.

Może za granicą prędzej, ale raczej nie w Polsce.

pracodawca NIE MA PRAWA cię o to pytać.

Polskie prawo istnieje tylko teoretycznie. Tak jak z tą dyskryminacją ze względu na płeć czy wiek. Niby w kodeksie pracy jest to zapisane, że nie można, ale i tak firmy się z tym nie kryją

polecam poczytanie:
https://www.facebook.com/groups/praca.warszawa/?ref=br_rs
co druga oferta to w zasadzie oferta dyskryminacyjna, gdzie szuka się ludzi o określonej płci, wieku czy stopniu niepełnosprawności

np.

Poszukiwana komunikatywna i sympatyczna dziewczyna na stanowisko recepcjonistki.
(...) preferowany wiek 20-30 lat

może dlatego firmy na śmieciówkach jadą, żeby omijać przepisu Kodeksu Pracy?

0

Jak sie ma depresje to CHYBA wlasnie sennym sie jest

1
pol90 napisał(a):

Mam takie pytanie czy choroba psychiczna neguje pracę jako programista

Powiem ci z autopsji że nie

0
pol90 napisał(a):

Mam takie pytanie czy choroba psychiczna neguje pracę jako programista

Nie. Tak.

0

Pytanie zadane w temacie jest bardzo ogólne. Jest tylko trochę bardziej szczegółowe, niż pytanie "czy choroba neguje pracę jako programista". Według mnie jeśli chodzi o takie choroby jak fobia (w tym społeczna), depresja, nerwica itp, to zawód programista jest jednym z najbardziej odpowiednich. Nie wiem jak jest z bardziej poważnymi i niewyleczalnymi chorobami, np. schizofrenią i innymi, które zaburzają postrzeganie rzeczywistości i poważnie wpływają na zdolności umysłowe. Raczej nie miałem kontaktu z takimi osobami lub dobrze ukrywały swoje problemy.

@pol90, a co Tobie jest?

1

czy osoba ktora ma kolorowy mozg moze byc programista ?

title

0

A jak się ma sprawa teoretycznie z Aspergerem albo HFA? Wiem że na zachodzie to jest nieraz postrzegane jako atut

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1