ruby vs php

0

Który język będzie wg was bardziej popularny w ciągu najbliższych 15-20 lat?:D Zapraszam do dyskusji :)

0

C# :p

0

Java

1
#wrozka_mode(on)

Python - bardziej uniwersalny od obu, może je zastąpić, chyba że JavaScript wypchnie go z backendu
Ruby - bardziej popularny w hameryce, czyli jego przyszłość mniej więcej taka jak Visual Basic-a
PHP - język niszowy, przyszłość podobna do Perla
JavaScript - będzie po stronie klienta, ale w zmienionej formie, ECMA 10 lub inny, nowy język kompilowany do JS lub zupełnie coś nowego. Może zastąpić wszystkie ww.

#wrozka_mode(off)
0

Przecież sam język programowania, żeby nie wiem jak miał ładną składnię i porządek nic nie znaczy. Dopiero dzięki frameworkom, bibliotekom i całemu temu ekosystemowi można zrobić coś konkretnego. I tak dla przykładu, ile byłby wart ruby bez Ruby On Rails? Tak samo python bez DJANGO Framework a PHP bez Symfony, Zend czy Laravel? Biorę pod uwagę tylko te najpopularniejsze i najbardziej liczące się na rynku FW, bo nie wiem czy warto analizować dużą ilość tych mało popularnych i mało znanych, bo jaki tu jest udział w rynku?

Idąc dalej, przebić się przez dominującego na rynku nie jest takie proste, wiem że można sobie pisać w samych superlatywach i zachwalać alternatywne (i zarazem konkurencyjne technologie), jednak rzeczywistość jest taka jaka jest, możecie sobie zachwalać pythona i wszystko co z nim związane, jak i ruby, i wszystko co z tym związane, jednak PHP na razie ma się świetnie :-). Za sprawą Sensio Labs i Symfony, no i Larwy (to chyba dziecko Symfony) która jest zresztą najpopularniejsza ale to nie na nasz rynek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1