Wątek przeniesiony 2016-03-14 23:13 z Off-Topic przez Rev.

Czy wierzycie w miłość, przeznaczenie i rzeczy metafizyczne?

0

te 3 rzeczy - proszę o odpowiedzi w komentarzach

0

Tak, trudno powiedzieć, nie wiem co dokładnie masz na myśli.

0

Hm... A co jest takiego w miłości, żeby w nią wierzyć lub nie? Istnieje i już - a czy to sobie opiszesz jako oddziaływania chemiczne, biologiczne, chęć przebywania z inną osobą na poziomie emocjonalnym czy pożądanie pod kątem seksualnym - Twoja wola ;)

1

dam ci odpowiedzi, ale najpierw ty -

0

Z komentarzy nie ma powiadomień :P

3

Co do przeznaczenia - ponoc ludzie sie dziela na tych co mowia "ale mialem pecha" i na tych co mowia "moglem to zrobic lepiej".
Ci pierwsi wypieraja swoja odpowiedzilnosc i odwoluja sie do jakichs odgornych sil i mocy. Ci drudzy wierza ze wszystko zalezy od nich.

0

Interesujący problem filozoficzny.

Mianowicie wierzę, że ludzie mogą być zakochani w sobie. Niektórzy nawet przez długi czas. Lub całe życie. Ale nie wierzę, że miłość jest jakoś odgórnie przydzielana, tzn. w brednie w stylu, że gdzieś tam żyje nasza druga część i tylko ona może dać szczęście.
Podobnie z przeznaczeniem. Wierzę w to, że niektórym przeznaczone jest być np. wielkim, ale to dlatego, że taka osoba ma talent i ciężko pracuje. Przeznaczenie wynika bardziej z warunków początkowych w momencie oceny, a nie dlatego, że tam w gwiazdach jest tak zapisane.
Tak więc w rzeczy metafizyczne raczej nie wierzę. Wierzę natomiast w moc przekonań, charakteru i tym podobnych bzdetów.

0

Nie :D

0

Temat może lepiej jest zostawić na spotkania alkoholowe, ponieważ na forum rozwodzić się o tym to tak średnio. A po kilku % każdy mówi co innego i zazwyczaj wtedy mówi prawdę :).

0

Drogi autorze.
Tu mam idealny kanał z youtube'a dla Ciebie:
https://www.youtube.com/user/MoskalikPaulina

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0