Czy cieszysz się, że Duda miał wypadek?

0

Limuzyna prezydenta Andrzeja Dudy wylądowała w rowie, po pęknięciu jednej z opon. Polska jak zwykle podzieliła się na dwa obozy. Ta lepsza i bardziej wykształcona zaczęła żartować na temat brzozy na autostradzie i/lub życzyć prezydentowi śmierci w męczarniach. Ta gorsza i zacofana zaczęła się domagać komisji śledczej.

http://www.tvn24.pl/pekla-opona-w-prezydenckiej-limuzynie,4718,t
https://www.facebook.com/cotojapowiedzialem/photos/a.896295727050615.1073741828.896287093718145/1253245931355591/?type=3

5

Bardzo oceniony początek dyskusji. Jak rozumiem, jesteś w tej wykształconej grupie?

Jak dla mnie cieszenie się z wypadku kogokolwiek to zwykłe kure****.

1

Najgorszy sort polaków a nie lepsza i wykształcona. Naprawdę ciężko mi zrozumieć jak niektórymi łatwo manipulować wmawiając im że jak będą mieć takie czy takie poglądy polityczne to będą lepsi. A żeby uważać się za lepszego bo życzy się komuś śmierci (to te "żarty") to już przekracza wszelkie granice głupoty.

2

@Haskell Nie popieram ani jednej ani drugiej strony. Bardzo źle się stało, bo kim by nie był, prezydent powinien być najbardziej chronioną osobą w państwie. W tym wypadku życie prezydenta było zagrożone więc sprawa jest poważna. Owszem pożartować można, ale tylko tyle i to w gronie znajomych, a nie na forum publicznym.

0

@kAzek To nie głupota, tylko ignorancja i brak jakiejkolwiek empatii. Ludzie to w dużej mierze szuje i inteligencja nie ma tu nic do tego. Mądry człowiek może mieć bardzo zgniły kręgosłup moralny.

0

Moim zdaniem to kolejny zamach na polskiego prezydenta. Jeden polski prezydent już został zamordowany w Smoleńsku. Teraz zamach na prezydenta Dudę.

4

Wszyscy czołowi producenci aut opancerzonych (Mercedes w serii Guard, Audi w autach serii Security, BMW w High Security, Jaguar w seriach Sentinel oraz Transeco we wszystkich swoich autach) oferują opony z wkładką z kompozytów, które pozwalają na kontynuowanie jazdy nawet po ich przestrzeleniu czy też po przejechaniu przez kolczatkę bez utraty kontroli nad samochodem i zmiany kierunku jazdy. Co więcej po takim zdarzeniu można - z mniejszą co prawda już prędkością i na dystans ograniczony do ca. 70 - 100 km kontynuować jazdę zupełnie bez powietrza w kołach. Opona taka (vide zdjęcie) ma wewnątrz tak jakby felgę nałożoną na felgę - samego powietrza jest w związku z tym mniej niż w normalnej oponie - w razie przestrzelenia lub najechania na kolczatkę auto z racji swej dodatkowej wagi (o czym dalej) opiera się na wspomnianej dodatkowej feldze.
Masa opancerzonego wozu, która - o ile mamy do czynienia z opancerzeniem na poziomie VR7 - dochodzi do 4 ton (w wypadku BMW 7 High Security auto waży 3825 kg, a maksymalna dopuszczalna waga to 4200 kg), co oznacza konieczność regularnego przetaczania samochodu, gdyż opona może ulec odkształceniu z powodu masy samochodu.
Same opony, z racji specyficznej konstrukcji, zużywają się dużo szybciej niż standardowe, co oznacza konieczność ich regularnej wymiany nawet co 10.000 km. Koszt opony przekracza koszt zwykłej nawet kilkunastrokrotnie. Auto, którym jechał prezydent Andrzej Duda z cała pewnością było opancerzone, co widać po ciemnym obramowaniu szyb, które jest standardem w "pancerkach", gdyż szyba ma głębokość od 1,5 do nawet ponad 4 cm i wiele sklejonych warstw powoduje powstawanie refleksów świetlnych, które są eliminowane przez nakładanie ciemnego obramowania właśnie. Prezydent jechał autem marki BMW, serii 7 poprzedniej generacji. BMW nie produkowało tych aut w wersji opancerzenia VR4 (anti-kidnapping), ale wyłącznie w wersji VR7 (miejscami opancerzenie dochodziło do VR9). W autach tych wspomniane opony montowano jako standard.

1

Jeżeli chodzi o moje wykształcenie, to wydaje mi się, że jestem gorzej wykształcony niż Tomasz Lis, który skończył dziennikarstwo na UW, był współtwórcą i prowadzącym "Faktów" TVN, prowadził szereg programów publicystycznych w najpopularniejszych kanałach telewizyjnych oraz był redaktorem naczelnym popularnych tygodników opinii. Został również odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Bronisława Komorowskiego. Dla wielu osób to niekwestionowany autorytet. On sobie żartował z wypadku Dudy na Twitterze, więc Kowalski i Nowak też chyba mogą? W końcu każdy chce być elitą?!

https://twitter.com/lis_tomasz/status/705871602253209600

7

aby dodac jeszcze +10 do kretynizmu tego watku, powinna byc ankieta z 2 opcjami 'ciesze sie, niech zdycha' i 'powiesic odpowiedzialnych zydow i komuchow' :)

odpowiadajac na pytanie z tematu - nie ciesze sie, co wiecej, w ogole mnie to nie ekscytuje pod zadnym wzgledem.

0

mnie bardziej smuci, ze samochod nie jest odporny (a raczej opony) na strzaly. Takie cos nie powinno sie zdarzyc na pierwszym miejscu.

Reszta spekulacji jest infantylna

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1