Rasizm - prawdziwa historia

0

0

Gdyby historia inaczej się potoczyła i powiedzmy czarni by porwali białych z Europy do Afryki, bo może dzisiaj mielibyśmy odwrócone role. Wtedy biały człowiek może powiedzieć "jestem dumny, że jestem biały", ale czarny już nie, bo to rasizm.

"Wysoki sądzie, dlaczego gdy ja go uderzam to jest napaść, a gdy on mnie, to jest obrona własna?"

0

Pytanie czy wszyscy przywiezieni czarni byli porwani.
Ciekawe też ilu z nich było już niewolnikami zanim zostali przywiezieni.

0
DużaTaj.emnicaWiedzy napisał(a):

Pytanie czy wszyscy przywiezieni czarni byli porwani.
Ciekawe też ilu z nich było już niewolnikami zanim zostali przywiezieni.

No to jest odpowiedź na twoje pytanie:

0
twonek napisał(a):

Gdyby historia inaczej się potoczyła i powiedzmy czarni by porwali białych z Europy do Afryki, bo może dzisiaj mielibyśmy odwrócone role. Wtedy biały człowiek może powiedzieć "jestem dumny, że jestem biały", ale czarny już nie, bo to rasizm

Ale to już było i zostało przedstawione na filmie. Slave, wywodzi się od słowa slavic czyli słowianie. Z tym że to było dawno i czasy były trochę inne. Dopiero od jakichś 60 lat jest moda na rasizm, mniejszości etc.

0
krzysiek050 napisał(a):

Dopiero od jakichś 60 lat jest moda na rasizm, mniejszości etc.

To ciekawe, co piszesz. Byłem przekonany, że Schopenhauer i de Gobineau, którzy stworzyli podwaliny pod teorię rasy panów i podziału na Aryjczyków i podludzi żyli w XIX wieku.

0

@Haskell

Chodziło mi bardziej o razim z filmiku, czyli zauważenie że mamy różny kolor skóry, ale powinniśmy być traktowani jednakowo, tylko że biali gorzej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0