Czy wierzycie w ewolucję?

0

Ostatnio miałem okazję odbyć dyskusję z osobą która w ewolucję Darwinowską nie wierzy. Co ciekawe zaprezentowała argumenty, których do tej pory nie miałem okazję słyszeć. A więc:

  • Datowanie wieku skamielin jest jak wróżenie z fusów. Jak to możliwe żeby na podstawie kości stwierdzić ile mają lat?
  • Dinozaury nie wyginęły 65 mln lat temu. Zabili je ludzie w średniowieczu. Mogą o tym świadczyć legendy o smokach powtarzające się w wielu kulturach :)
  • Odnalezione szczątki ludzi pierwotnych: było ich zbyt mało aby w 100% stwierdzić że to byli nasi przodkowie
  • Rekonstrukcje gatunków poprzedzających homo sapiens to wymysł naukowców

Innymi słowy: nie ma dowodów na ewolucję.

Przyznam, że dla mnie wierzenie w ewolucje Darwina to jak wierzenie, że ziemia jest okrągła ;) Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

2

ostatni trafiłem na ciekawy film na temat ewolucji

8

Mnie nawet razi samo stwierdzenie: "wiara w teorię ewolucji". Teoria w tym pojęciu ma inne znaczenie niż "teoria" w mowie potocznej (której to definicja bardziej pasuje do naukowej hipotezy).

Jak to możliwe żeby na podstawie kości stwierdzić ile mają lat?

Ba, dopiero się zdziwi jak za kilka lat bardziej rozpowszechnią się usługi analizy haplogrup DNA i po wysłaniu wymazu dostaniemy mapkę z miejscem zamieszkania i ewentualnych migracji naszych przodków (od tych żyjących nawet 100 lat temu do tych kilkadziesiąt tysięcy lat temu). Jest to możliwe już obecnie, ale kosztuje około 1000zł i jeszcze nie wszystkie haplogrupy są dokładnie przeanalizowane.

3

Datowanie wieku skamielin jest jak wróżenie z fusów. Jak to możliwe żeby na podstawie kości stwierdzić ile mają lat?

Czas połowicznego rozpadu.

Dinozaury nie wyginęły 65 mln lat temu. Zabili je ludzie w średniowieczu. Mogą o tym świadczyć legendy o smokach powtarzające się w wielu kulturach

A gdzieś tam daleko istnieje sobie Hogwart. Równie sensowny argument.

Odnalezione szczątki ludzi pierwotnych: było ich zbyt mało aby w 100% stwierdzić że to byli nasi przodkowie

A ile to wystarczająco?

Rekonstrukcje gatunków poprzedzających homo sapiens to wymysł naukowców

Podobnie jak teoria względności ;)

0

Nie jestem biologiem ale uważam że tak się właśnie stało. To jest bardziej prawdopodobne niż to co mówi kościół.

3

Raczej unikam takich rozmów, jeżeli ktoś uważa tak jak opisałeś - nic nie jest w stanie zmienić jego poglądów.
Ostatnio przeczytałem ciekawy cytat:

Kiedy kreacjoniści przypisują powstanie każdego gatunku Bogu, który miał je powołać do istnienia, każdy gatunek osobno, w oddzielnym akcie stworzenia zawsze mają na myśli coś tak pięknego jak np. koliber, orchidea czy słonecznik. Ale ja wtedy myślę o pasożycie, który drąży oko chłopca siedzącego na brzegu rzeki w Zachodniej Afryce i po jakimś czasie go oślepi; chcę zapytać ich, czy chcecie mi powiedzieć, że Bóg, w którego wierzycie i o którym mówicie, że jest miłosierny wobec wszystkich i o wszystkich się troszczy stworzył to zwierzę, które nie może żyć inaczej jak w oku niewinnego dziecka? Bo mi to nie wygląda na dzieło Boga, który jest pełen miłosierdzia.

Autorem jest David Attenborough - postać znana chyba każdemu, kto oglądał programy przyrodnicze na BBC ;)

6

zagłosowałem na "nie mam zdania"

Ale chce napisać jedno odnośnie tego

"Dinozaury nie wyginęły 65 mln lat temu. Zabili je ludzie w średniowieczu. Mogą o tym świadczyć legendy o smokach powtarzające się w wielu kulturach :)"

To jakim cudem zaden historyk o tym nie wspomina? Legendy to jedno, ale w tamtych czasach byli ludzie którzy spisywali historie. Mamy opisanych tyle bitew i tyle rzeczy a czegoś takiego jak SMOKA (aka dinozaur) nie byłoby? Baaa... czemu nie było wspominek o ujarzmieniu tego i użyciu tego w wojnie?

wyobrażcie sobie oblężenie na dinozaurze ;o

user image

1

A jaka jest alternatywa dla ewolucji? Że wszystkie gatunki nagle zostały stworzone? A co z tymi wymarłymi? Zostały stworzone razem z resztą? No to pytanie kolejne wówczas: dlaczego wymarły? Skoro odrzuca się dobór naturalny, to dlaczego nie możemy spotkać tygrysa szablozębnego na przykład. Albo mamuta. itd. itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1