Demokracja - teatr dla ubogich

0

W reżimowej TV kolejny tydzień minął pod znakiem krzyża i marihuany... o reformach nic nie słychać. Czy tak nasi politycy przygotowują nas na kolejny kryzys w strefie Euro tym razem spowodowany sytuacją we Włoszech?

Politycy strefy Euro Grecję już sfinansowali, jednak sytuacja we Włoszech jest znacznie poważniejsza. Zadłużenie Włoch w relacji do PKB jest niższe niż w Grecji (we Włoszech 120% PKB, w Grecji 143% PKB na koniec 2010), jednak PKB Włoch jest prawie 7 razy wyższe niż Greckie stąd sfinansowanie zadłużenia Włoch będzie znacznie trudniejsze. W kolejce czekają jeszcze Hiszpanie, Portugalczycy i Irlandczycy gdzie zadłużenie w czasie kryzysu z 2009 roku również znacząco poszybowało do góry.

Czy jesteśmy skazani na takich polityków oraz takie media?

Bardzo ciekawy wykres obrazujący ile pieniędzy ma EFSF, a ile rzeczywiście potrzeba na sfinansowanie europejskich bankrutów:
http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-71636-3.html

Polecam przejrzenie również pozostałych wykresów z tej strony.

0

masz rację.

ale czemu znowu dałeś z d**y temat nie mający wiele wspólnego z treścią twojej wiadomości?

poza tym podobny artykuł był dziś na wykopie - czytałeś i cię natchnął, czy jesteście centralnie sterowani tematami, którymi macie spamować?

0

Dałem tytuł "Demokraja - teatr dla ubogich", ponieważ media serwują nam teatr zamiast krytykować naszych polityków za brak reform przed spodziewanymi problemami strefy Euro. Z kolei wolne i niezależne media to czwarta władza i nieodłączny element demokracji.

Nie wiem co było na wykopie i nie wydaje mi się, żebym napisał to samo. Brak reform wytykałem już w innych wątkach w dziale Flame, nie jest to jakiś skutek czyjegoś sterowania.

0
AdamPL napisał(a)

Dałem tytuł "Demokraja - teatr dla ubogich", ponieważ media serwują nam teatr zamiast krytykować naszych polityków za brak reform przed spodziewanymi problemami strefy Euro.

A czy w dyktaturach (jak na przykład za komuny) media związane z władzą będą przekazywały ludziom prawdę?

AdamPL napisał(a)

Z kolei wolne i niezależne media to czwarta władza i nieodłączny element demokracji.

Które media są niezależne?
GW, Polsat, TVN? (PO)
Radio Maryja, Rzepa? (PiS)
reszta to margines...

Nieodłącznym elementem demokracji jest wg mnie udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji, czego teraz nie ma. Demokracja parlamentarna to nie demokracja.

0

Ale tak właśnie wygląda w dzisiejszych czasach demokracja. Jesteś jednym z około 30 milionów obywateli uprawnionych do głosowania i masz swój głos, który kompletnie ginie w tej masie. Głos profesora uniwersyteckiego jest wart dokładnie tyle samo co menela z pod budki z piwem. Partie polityczne są finansowane z budżetu na podstawie wyników ostatnich wyborów do parlamentu i ilości uzyskanych głosów, przez co partia z poza parlamentu ma niewielkie szanse na dostanie się do Sejmu bez pomocy Tymochowicza i świńskiego ryja. Media z kolei nie spełniają swojej roli, nie stoją na straży praworządności, nie sprawują funkcji kontrolnej. Demokracja po prostu nie działa, stoją za nią piękne idee ale założeń tego systemu nie da się zrealizować, ponieważ demokracja jest bardzo podatna na wypaczenia i daje możliwość objęcia władzy wąskiej grupie oligarchów lub kartelom, tak jak to ma miejsce w Polsce. Na przykładzie Europy widać, że demokracja może nieuchronnie prowadzić do form socjalizmu, poprzez próby narzucenia poprawności politycznej, wyrównywania nierówności społecznych czy upowszechnienia świadczeń socjalnych.

0

O ile dobrze pamiętam, to zawsze byłeś największym obrońcą demokracji na forum. ;P

W takim razie, nie istnieje ustrój, w którym ludzie mają wpływ na władzę.

0

Tak, kiedyś byłem wielkim idealistą.

0

Każdy ustrój jest szczytny w założeniach, ale ponieważ władza demoralizuje, to w efekcie rządzący pozwalają sobie na coraz więcej. Ponieważ przyczyną jest istnienie władzy, to należy ją zlikwidować, aby ten proces nie zachodził. Z tymże, bez władzy nie da się rządzić. ;]

Nawet gdybyśmy zrobili jakiś przewrót, polityków wysłali tam, gdzie ich miejsce (obozy pracy) i ustanowili władzę złożoną z ekspertów dziedzinowych, z kimś mądrym na czele (tylko nie figurantem w rajtuzach ze złotym garnkiem na głowie, jak to monarchiści by chcieli), którzy zaczęliby reformować kraj, to i tak pewno zostalibyśmy zaatakowani przez sąsiadów, którym mógłby się nie spodobać nasz dobrobyt. Więc jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, nic tylko się powiesić.

0

Wyjście jest: odebrać koryto!

0

A ja mam tą szopkę głęboko w dupie.

Szkoda czasu i nerwów na jakiś pajaców.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0