Jak Tusk POmaga przedsiębiorcom?

Odpowiedz Nowy wątek
2011-10-23 17:55
0

user image

Tonga to malutkie wyspiarskie królestwo leżące na Pacyfiku, bliżej Nowej Zelandii niż Hawajów. Łączna powierzchnia tego eksportującego głównie orzechy kokosowe państwa to 748 km. Na całym archipelagu mieszka łącznie 120 tys. ludzi, czyli tyle, co w Wałbrzychu. Co łączy Polskę z Królestwem Tonga? Nic, oprócz tego, że wyprzedziło nas w najnowszym rankingu Banku Światowego Doing Busines 2012.

Link do pełnego artykułu z Bankier.pl: http://www.bankier.pl/wiadomo[...]ng-Business-2012-2424725.html

Polskę poza Tonga wyprzedziły także: Samoa (Oceania), Antigua i Barbuda (Oceania), Bostwana (pd. Afryka), Kazachstan (śr. Azja), a nawet Rwanda (śr. Afryka).

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 19:32
0

A czy kolega przeczytał chociaż do końca artykuł, który radoście tu wkleił?

Oczywiście, klasyfikacja Banku Światowego to raczej ciekawostka. Zwykle eksperci zarzucają twórcom nieuwzględnianie sytuacji geopolitycznej w danym państwie. Sprowadza się to do tego, że lepszą pozycję w rankingu zajmie to państwo, w którym nie ma żadnych regulacji dotyczących otwarcia i prowadzenia firmy, a także nie istnieje coś takiego jak „prawo budowlane”. Np. pod względem otwarcia biznesu Niemcy sklasyfikowane są na 98 pozycji, a Rwanda na 8. Trudno to ocenić – być może tak właśnie powinno być. Niestety właśnie takie ujęcie powoduje, że egzotyczne państwa zajmują lepsze miejsca niż kraje członkowskie OECD.

Czyli: wg tego rankingu Rwanda wyprzedziła Niemcy. Naprawdę, trzeba jeszcze rozumieć co się czyta ale nie każdy chyba to potrafi?

edytowany 1x, ostatnio: othello, 2011-10-23 19:34

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 19:45
0

Powiedzmy sobie tak, pan Tusk pierwsze 4 lata nie zaszalał, ale zrobił sporo ku lepszemu, zobaczymy jak 3 lata spokoju wykorzysta. Podobno ma być reforma krusu, jednego z większych baboli w naszym budżecie.
Jak naprawdę ruszą KRUS, dla mnie bohaterowie jak Wałęsa!! OFC jak zrobią to dobrze.

edytowany 1x, ostatnio: Enril Soul, 2011-10-23 19:46

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 20:04
0

@othello - Niemy są w rankingu na 19 miejscu, Rwanda na 45 miejscu, Polska na 62 miejscu, a przykładowo USA na 4 miejscu, więc z rankingiem jest wszystko w porządku. Za tym rankingiem stoją światowej sławy ekonomiści, eksperci Banku Światowego. Trzeba być cynicznym manipulatorem albo tępym wyborcą PO żeby próbować podważać ich kompetencję i autorytet.

Współczynnik "Starting a business" w którym Rwanda jest przed Niemcami jest tylko jednym z wielu współczynników składających się na ogólną oceną. Ilość koncesji, pozwoleń i procedur urzędniczych koniecznych do założenia firmy jest w Rwandzie niższa niż w Niemczech, stąd takie wysokie miejsce Rwandy. Dla kontrprzykładu wg współczynnika "Getting electricity" Niemcy są na 2 miejscu, Rwanda na 50, Polska dopiero na 64 miejscu. W Rwandzie czeka się krócej na podłączenie do prądu niż w Polsce, to nie jest moje zdanie czy jakaś manipulacja tylko smutny fakt na temat rzeczywistości w której żyjemy.

Link do pełnego rankingu:
http://www.doingbusiness.org/rankings

edytowany 2x, ostatnio: AdamPL, 2011-10-23 20:15

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 20:28
emfałsi
0

Adam, łykasz papkę medialną niczym dziecko.

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 20:46
0

Co by nie było jesteśmy przecież zieloną wyspą dzięki czemu jesteśmy zajebiści i kryzys nam nie grozi. ;P

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 20:48
0

Ranking "Doing Business" to są fakty, a nie papka medialna. Czas podłączenia do prądu czy czas potrzebny na uzyskanie pozwolenia na budowę to są suche fakty, mający realny wpływ na prowadzenie biznesu, a nie zdanie moje czy któregoś z dziennikarzy.

Papka medialna to artykuł w Gazecie Wyborczej w którym autorzy próbują umniejszyć wagę danych przedstawionych w rankingu "Doing Business" Banku Światowego:
http://gospodarka.gazeta.pl/g[...]1,10509100,Spadamy_w_rankinguDoingBusinessInwestorzy_wiedza.html

W artykule tym pojawiają się takie stwierdzenia:
"Bank Światowy nie uwzględnia wielu czynników(...)"
"(...)w 2007 roku byliśmy oceniani znacznie gorzej niż dziś i mimo to pobiliśmy rekord w napływie inwestycji - 17 mld euro."
"Henryk Szymański z Ministerstwa Gospodarki podkreślił, że nowy raport nie uwzględniał ostatnio zaordynowanych ułatwień."
itp.

Jeden z gości Tok FM (filmik pojawia się w artykule) wprost wyśmiewa cały raport i próbuje umniejszyć jego wagę. Zamiast się śmiać ze mnie czy z tego rankingu powinniście wpływać na wybranych przez siebie posłów (biura poselskie nowych posłów wkrótce zostaną otwarte, a posłów pełniących kolejną kadencję wciąż działają), albo wybrać takich, którzy w końcu zajmą się takimi rzeczami jak likwidacja zbędnych pozwoleń, koncesji i procedur urzędniczych, skrócenie czasu oczekiwania na pozwolenie na budowę itd. Wtedy Polska automatycznie podskoczy w rankingu, a nam będzie się żyło lepiej i łatwiej.

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 21:01
emfałsi
0

Niestety, partia którą popieram nie weszła do sejmu. A PełO i tak nie będzie nic robić.

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 21:46
0
emfałsi napisał(a)

Niestety, partia którą popieram nie weszła do sejmu. A PełO i tak nie będzie nic robić.

To tak samo jak w moim przypadku, to jednak nie znaczy, że mamy siedzieć cicho i godzić się na taki stan rzeczy. Trzeba o tym rozmawiać ze znajomymi, rodziną czy na takich forach jak tutaj, inaczej nic się nie zmieni.

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 21:53
0
AdamPL napisał(a)

wybrać takich, którzy w końcu zajmą się takimi rzeczami jak likwidacja zbędnych pozwoleń, koncesji i procedur urzędniczych, skrócenie czasu oczekiwania na pozwolenie na budowę itd. Wtedy Polska automatycznie podskoczy w rankingu, a nam będzie się żyło lepiej i łatwiej.

Dlatego ja zamiast marudzić oddałem swój głos na przedsiębiorcę. Bardzo głupie by było, gdyby jako poseł nie walczył o te kwestie.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."

Pozostało 580 znaków

2011-10-23 21:53
yhym
0
AdamPL napisał(a)
emfałsi napisał(a)

Niestety, partia którą popieram nie weszła do sejmu. A PełO i tak nie będzie nic robić.

To tak samo jak w moim przypadku, to jednak nie znaczy, że mamy siedzieć cicho i godzić się na taki stan rzeczy. Trzeba o tym rozmawiać ze znajomymi, rodziną czy na takich forach jak tutaj, inaczej nic się nie zmieni.

Ta jasne.

  • Babciu, głosuj na Korwina.
  • A podniesie mi emeryturę?
  • Nie babciu. Korwin zniesie emerytury i inne socjalistyczne świadczenia, każdy jest kowalem swojego losu.
  • Weź wnuczek sp****alaj.
Każdy polityk, który się dostał lub nie. A jest z tego środowiska jest tyle samo wart. Smutne ale prawdziwe. A młodzi, którzy zaczynają politykę, zanim będą mogli coś powiedzieć. Muszą przejść przez ich program i są po nim tacy sami jak starsi politycy. Jest to tak samo jak z liczbą posłów w naszym sejmiku. Przed wyborami są za zmniejszeniem ilości. A po wyborach nagle jest ich więcej. Prawie jak w nagrodach z banku PKO. Rozmnażają się ;] - Enril Soul 2011-10-23 22:16

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0