Wątek zablokowany 2011-09-24 20:59 przez Demonical Monk.

Dlaczego używasz Linuksa na desktopie?

0

Tak właśnie linuksiarze. Pytanie: DLACZEGO? Ja nie rozumiem. Powiedzcie czemu skoro wszystko to samo można zrobić w Windows i to dużo łatwiej.

Więc?

0

ja chciałem używać ale nie da się tak komfortowo jak na windowsie - linux jest niedopracowany i koniec. Nie ma w nim tylu fajnych aplikacji co na windows. Aktualnie korzystam z Windows XP a linuxa mam na VirtualBox. To co mnie najbardziej denerwowało w linuxie to czcionki na monitorze LCD i przeglądarka internetowa - nawet w najnowszym wydaniu ubuntu tekst w przeglądarce jest jakiś taki pomniejszony. Tak można to jakoś konfigurować ale nie każdy ma na to ochotę.

Na windowsie mam ustawione czcionki cleartype oraz dpi 108% bo tak lubię i oczy się nie męczą. A na linuksie jak nawet ustawię clearType to w NetBeansie nadal mam czcionki bez antyaliasingu. To był jeden z powodów dla którego odrzuciłem linuxa.

0

O proszę.. Nnn. Dawno nie widziałem twoich
postów:)

0

Powiedz mi, co można zrobić na Windowsie łatwiej niż w np. Ubuntu? Znajdzie się kilka rzeczy, ale to samo będzie też działało w drugą stronę.
Skoro w linuksie mogę zrobić to samo co na Windowsie to po co mam przepłacać i kupować Windowsa?

Jednak na laptopie używam Windows 7 i to jedynie dlatego, że miałem go preinstalowanego, a linuksa nie mogę zainstalować bo bym musiał kasować partycję recovery i w sumie wygodnie się pracuje, a że sporo gram to także jest ten + dla M$.

Linux imo przewyższa Windowsa, jeżeli służy do programowania, przeglądania internetu i ogólnie nieco bardziej ambitnych zastosowań. Jednak, jeżeli ktoś lubi pograć w nowe tytuły to niestety nawet Wine za dużo nie pomoże.

0

no właśnie z tym jest problem że linux nie nadaję się do przeglądania internetu na monitorach LCD.

0

Przecież w Ubuntu wygodnie się przegląda strony, przynajmniej mi. Może za bardzo przyzwyczaiłeś się do czcionek z Windowsa?

0

możliwe że to przyzwyczajenie.

0

Mi najbardziej na Windowsie brakuje basha i całaego środowiska commandlineowego. A cygwin czy inny msys to nie to samo.

0

Można na linuksach ustawić czcionki takie jak z windowsa, ja tak właśnie zrobiłem i nie sprawiło mi to większych problemów.

0

A co jest niby łatwiejsze na Windowsie? Używam dużych ilości otwartego oprogramowania, instalowanie tego z repozytorium w Ubuntu jest bardzo łatwe. Nie muszę szukać jakichś windowsowych dystrybucji GCC, LaTeXa, itp mogę sobie zainstalować je kilkoma kliknięciami w np Synapticu.

Na Windowsie często miałem problemy, typu: kilka programów nie chce ze sobą współpracować (np Blender nie widzi Pythona). W Ubuntu mam parę klików typu wybierz program i kliknij zainstaluj. Samo się pobiera, samo się instaluje, samo się konfiguruje. Bajka :)

Windowsa mam do grania i oglądania filmów HD (niestety obraz na Ubuntu nie jest w pełni płynny, akceleracja sprzętowa też nie działa jeszcze).

Na Linuksie, wnioskując z tego co kiedyś widziałem na necie, Java szybciej działa, nawet o kilkadziesiąt procent :) A to robi różnicę bo cały czas korzystam z Javowych wynalazków, bądź sam takie tworzę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0