Wątek przeniesiony 2018-11-07 16:01 z Edukacja przez Marooned.

STM8S-Discovery - płytka ewaluacyjna - korzystał ktoś?

Odpowiedz Nowy wątek
czlowiek mensch
2013-02-21 12:53
czlowiek mensch
0

Czy korzystał ktoś z w.w. zestawu startowego? Będziemy z tego korzystać na laboratoriach z mikroklocków, zastanawiam się nad kupnem. Robił ktoś coś na tym? Łatwo dołączyć jakieś peryferia jak np. LCD, czujniki itp.? Na laboratoriach będziemy zaczynać od asma, ja sam chcę się nauczyć docelowo asma i C dla uC, no i oczywiście korzystania z dokumentacji, bo dzięki temu można (prawie) wszystko.

Pozostało 580 znaków

2013-02-21 14:41

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

0

Jestem ciekaw czym uczelnia kierowała się wybierając mikrokontroler STM8?

  1. Nie są wydajne, nie są najtańsze, STM powoli wycofuje się z ich produkcji na rzecz arm cortex M0 (dużo większe możliwości, core 32bit vs 8bit :) bardzo niska cena).
  2. Wsparcie społeczności wręcz zerowe w porównaniu do AVR czy PIC.
    Oczywiście uczyć się warto, ale moim zdaniem STM8 to niezbyt dobra architektura na początek.

Pozostało 580 znaków

czlowiek mensch
2013-02-22 19:58
czlowiek mensch
0

AVR lepsze na początek? Jak wykładowca tłumaczył? Ceną, tzn. jakiś czas temu jeden zestaw można było kupić za ~20 zł, a on jakoś załatwiaj taniej za 10-15 zł, jak tłumaczy będzie starał się nas nauczyć nie programowania STM8, ale umiejętności korzystania z dokumentacji tak, by każdy, kto się przyłoży do kursu, mógł wziąć dowolny uC i z pomocą dokumentacji mógł zaprojektować jakieś proste urządzenie z uC na pokładzie, no i oczywiście zaprogramować to. Co do programowania to oczywiście będzie asm i C, ale też będzie kładł nacisk żebyśmy zrozumieli o co chodzi z przerwaniami, stosem, etc. Na pierwszych zajęciach mogliśmy zobaczyć jak w praktyce wygląda 'stack overflow' :)

Pozostało 580 znaków

czlowiek_mensch
2013-04-21 18:12
czlowiek_mensch
0

Ciężko to idzie z tą płytką. Nie wiem czy dalej próbować na niej czy kupić jakiegoś avr'a (lepsze wsparcie, również po polsku, choćby na forach, w książkach). Chciałbym w przyszłości zajmować się takimi rzeczami zawodowo, tzn. chciałbym niedługo zrobić (z wykorzystaniem uC) tracker GPS, na początek coś niezbyt skomplikowanego, płyta z prockiem, wyświetlacz 2x16, moduł GPS i moduł GSM. Ale ciężko, opornie to idzie, a bardzo chciałbym się tego nauczyć. Elektronikę analogową +/- rozumiem, cały czas poszerzam horyzonty :) Elektronika cyfrowa, no też jakoś idzie, na zajęciach łączyliśmy różne układy z bramkami (74xx), sam w domu bawię się płytką z AVT, z układem CPLD. Ale chciałbym te uC poznać, bo to daje ogrom możliwości, a pomysłów na jakieś fajne urządzenia mam multum. Tylko wiedzy brak :-/

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0