Jaki język wybrać ?

0

Tym razem pytanie nie o język programowania tylko język obcy :-) . Mam na uczelni obowiązkowy lektorat z angielskiego który już zaliczyłem, oraz darmowy lektorat z języków:

  • francuski
  • hiszpański
  • niemiecki
  • rosyjski

Jak dają darmo, to czemu nie brać ;). Jak uważacie, w który z tych języków warto zainwestować czas, z punktu widzenia przyszłego (oby :P) inżyniera elektronika/programisty ?

0

Rosyjski!
Jakby to delikatnie powiedzieć...nie przepadam za tym językiem - mam go w LO, ale patrząc przez pryzmat przyszłości "zawalonej" językami zachodu, to "raski jazik" wydaje się być strzałem w dziesiątkę - z tego co się orientuję to po prostu opłaca się go uczyć ;-)

0

Ja bym był za Rosyjskim bo uważali go Za Bee z powodów historycznych a teraz mało młodych zna :) (mówie o dobrej znajomości na wysokim poziomie )
W dalszej kolejności (oprócz angielskiego) niemiecki
i włoski i francuzki (mało zna to byś mógł robić kase na tłumaczeniach ) ale to dłuuga droga od nauki do perfekcji a dla ambitnych Japoński ;-P

0

już myślałem, że kolejny post odnośnie wyboru języku programowania :D
Uczyłem się francuskiego przez ~3lata i IMO jest łatwym językiem. Niemieckiego uczę się również ~3lata ale nie przepadam za nim...często myli mi się z angielskim (nie wiem...może tylko ja tak mam ;)) Nie miałem okazji uczyć się rosyjskiego, ale słyszałem, że jest on łatwy.

a odpowiadając na pytanie, to przeważnie w ofertach o pracę w parze z angielskim idzie niemiecki (niestety -> jak dla mnie), więc to byłby chyba najlepszy wybór

pzdr.

0

Miałem na uczelni dokładnie taki sam wybór :)
Wybrałem niemiecki bo najbardziej mi przydatny.. niestety, niechęć do tego języka jest tak silna, że po roku nie umiem się przedstawić...

Fakt, że luzy miałem więc kłopotów nie było, ale jakby coś ode mnie wymagali to wziąłbym ruski, którego uczyłem się 3 lata..

Więc albo wybierz co Ci potrzebne albo co łatwiejsze :)

0

Ucz sie rosyjskiego, może będzie Ci łatwiej sie nauczyć Slovio który mam nadzieje stanie sie kiedyś standardem :)

0

Nie wierzę w to. Tak samo, jak nigdy Esperanto nie stało się językiem używanym międzynarodowo, tak i Slovio tego nie wróżę. Może będzie sobie istnieć jako ciekawostka, ale nic więcej.

0

ucz się rosyjskiego, bo na wschodzie się rosyjskim dogadasz z mnóstwem ludzi.

Teraz takie drobne wyjaśnienie czemu nie warto się uczyć innych języków zachodnioeuropejskich:
niemiecki - nie dość że brzmi jak żyganie to z doświadczenia wiem że modsi niemcy raczej za swoim językiem nie przepadają a po angielsku się z nimi dogadasz, na dodatek we francji niby powinna spora część umieć, ale ma o niemieckim dość niskie mniemanie, poza tym niemiecki nadaje się najwyżej do krajów niemieckojęzycznych.
Francuski - popisać się możesz, pogadać... nie. We Francji owszem przydatny, ale i tak kumaja po angielsku. Spróbuj tam w skleie po niemiecku się dogadać żeby coś kupić to się dowiesz że zamykają właśnie (kumpel się raz nadział)
hiszpański - jak lecisz do brazylii to lepiej portugalski...
włoski - tylko do włoch, bo po innemu to ni hu ja we włoszech.

0

Johny_Bit: We Francji inteligencja kuma po angielsku. Ale 90% społeczeństwa nie, do tego 80% z nich i po francusku średnio. Francuzi uważają, że francuski jest jedynym słusznym językiem i odzywanie się do nich w innym języku jest niewyobrażalne - bo dlaczego oni się mają uczyć jakiegoś języka, jak to Ty możesz się nauczyć francuskiego? Taka jest ich mentalność i na prawdę ciężko się jest w innym języku dogadać z nimi.

0

Pamiętajmy, że Polska jest pomiędzy UE i CCCP. Rosyjski ma przyszłość (tylko ta cyrylica [glowa] ).

Miałem na uczelni dokładnie taki sam wybór :)
Wybrałem niemiecki bo najbardziej mi przydatny.. niestety, niechęć do tego języka jest tak silna, że po roku nie umiem się przedstawić...

Miałem dokładnie to samo przez 5 lat technikum. Koszmar.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0