Technikum elektroniczne

0

Jestem w 3 klasie gimnazjum. w tym roku musze wybrac szkole, do ktorej pojde po wakacjach. wlasciwie juz to zrobilem. Wybralem Technikum elektroniczne i telekomunikacyjne, bo wydaje mi sie, ze jest to szkola, najbardziej zwiazana z informatyka. No i tez pociaga mnie elektronika. Problemem jest to, ze nie wiem jaka specjalizacje wybrac. Mam do wyboru:
technik elektryk
technik elektronik
technik telekomunikacji
technik mechatronik

Dokladniejsz opis http://www.zset.olsztyn.pl/dla_gimnazjalisty.html
poczatkowo stawialem na tech. telekomunikacji. Nauczyciele tej szkoly twierdza, ze latwo bedzie mozna dostac prace w takich firmach ja TP, Idea, ERA, etc.
Uczniowie natomiast mowia, ze ten kierunek nic nie zapewnie i ze na telekomunikacje ida osoby, ktore chca jak najlatiej zdac technikum. Co mozecie mi zaproponowac? watpie, ale moze ktos z was jest uczniem/absolwentem tej szkoly? Moze u was tez sa takie kierunki?

0

Moj znajomy z podobnymi nadziejami poszedl do podobno najlepszego technikum w 3miesice - Technikum Lacznosci (spore tradycje ma, kiedys to byla rzeczywiscie elitarna szkola).

Przeniosl sie chlopak do zwyklego liceum po miesiacu, same dresy, beznadziejny klimat i niziutki poziom. Jeszcze Ci sie kompy znudza i zapomnij o studiach gdzie moga pytac o polski czy historie.

Moj ojciec konczyl technikum, ale to byly inne czasy... mam nadzieje ze nikogo z technikum nie obrazilem, ale to prawdziwa historia normalnego dziecka ulicy ;).

0
roSzi napisał(a)

Jeszcze Ci sie kompy znudza i zapomnij o studiach gdzie moga pytac o polski czy historie.
nie bardzo rozumiem co masz na mysli.

0
Karolaq napisał(a)

Nauczyciele tej szkoly twierdza, ze latwo bedzie mozna dostac prace w takich firmach ja TP, Idea, ERA, etc.

Bez studiów wyższych, praktyki, stażów, znajomosci języków obcych możesz pomarzyć o pracach w takich firmach.

0

nie bardzo rozumiem co masz na mysli.

To, ze w wielu technikach poziom przedmiotow typu polski czy innych humanistycznych jest bardzo niski. Profesjonalizm super, ale jestem pewien ze z roku na rok coraz bardziej sie bedzie liczyc elastycznosc osob. Staraj sie rozwijac w czyms, ale nie zamykac sobie drogi do dziedzin znacznie odmiennych.

0

Bez studiów wyższych, praktyki, stażów, znajomosci języków obcych możesz pomarzyć o pracach w takich firmach.

Tak się składa że studiuję własnie elektronikę i telekomunikację. Na 29 osób w grupie 1 jest po technikum elektronicznym, a cała resztą po liceum. Może to znaczyć że mało ludzi po technikum idzie na studia, ale bardziej prawdopodobne jest że po prostu poziom nauczania w takiej szkole nie pozwala im się dostac na taki kierunek...

0
Dominik napisał(a)

Bez studiów wyższych, praktyki, stażów, znajomosci języków obcych możesz pomarzyć o pracach w takich firmach.

Tak się składa że studiuję własnie elektronikę i telekomunikację. Na 29 osób w grupie 1 jest po technikum elektronicznym, a cała resztą po liceum. Może to znaczyć że mało ludzi po technikum idzie na studia, ale bardziej prawdopodobne jest że po prostu poziom nauczania w takiej szkole nie pozwala im się dostac na taki kierunek...

ewentualnie przez kilka lat technikum stwierdzaja ze maja juz dosc elektroniki, telekomunikacji itp..., i chca sprobowac czegos innego.
Ja np. skonczylem technikum chemiczne (jestem wiec chemikiem), a studia skonczylem informatyczne bo chemii mialem juz po dziurki w nosie

0

Ja np. skonczylem technikum chemiczne (jestem wiec chemikiem), a studia skonczylem informatyczne bo chemii mialem juz po dziurki w nosie

Hehe, szwagier po takim technikum poszedl na prawo :). Tyle ze on mnostwo sam pracowal nad historia.

dopisane:

pytanie moje brzmi: z kad ci to przyszlo do glowy?!

Np. wlasnie stad :D ;P [browar]

0

Ja jestem w Tewchnikum elektronicznym wlasnie, w Rzeszowie. Podobno jedno z lepszych w Polsce (slyszalem ze 4 newet :0 ) ale nie wiem czy plotki czy prawda, zreszta nie wazne..
W sumie fajna szkola, nie zaluje ze tu poszedlem. Ciekawie tu jest, ciekawych rzeczy sie ucze i w ogole..
Ktos tam pisal ze studia po tym humanistyczne odpadaja, pytanie moje brzmi: z kad ci to przyszlo do glowy?!
Mialem nauczyciela WOKu ktory skonczyl wlasnie moja szkole.. nie mowiac o kilku ksiezach ( [diabel] ) no ale nie wiem czy to mozna do humanistycznych studiow zaliczyc..
Co do poziomu: u mnie jest wysoki (o ile mozna to tak o stwierdzic). Zreszta jak nie bedziesz sie chcial sam czegos nauczyc to przeciez w ciebie tego nie wmusza nauczyciele ani nikt inny ;].
A powracajac do tematu: ja bym ci radzil technik elektronik, w zasadzie to nie jest specjalnosc tylko.. hmm.. no nie wiem co, ale specjalnosci sa pozniej, u mnie w szkole na przyklad dla technika elektronika jest do wyboru: programowanie mikrokontrolerow, systemy i sieci komputerwe, automatyka przemyslowa, grafika komputerowa, urzadzenia audiowizualne i jeszcze cyfrowa obrobka audio i wideo.

0

Witam!

Z kieronkow wymienionych na podanej stronie wybral bym: TECHNIK MECHATRONIK.
Ja ucze sie w 3 klasie technikum (układy automatyki)...
Probowalem dostac sie na "systemy i sieci komputerowe" i całe szczęście, ze sie nie dostałem :).
Zakres nauczania do tej pory u mnie w szkole obejmowal do tej pory podstawy elektroniki analogowej, cyfrowej oraz budowy urzadzen automatyki, UAR i duzo wiecej :). Najlepsze zaczelo sie teraz: budowa kolejnych mikroprocesorów, zasady działania [jak to wszystko działa od środka], a ostatnio nawet asm'ujemy w zeszytach :P.
Jestem bardzo zadowolony z tego kierunku i mysle, ze jest on najbardziej zblizony do mechatroniki w twoim przyszlym technikum :)
Ucze się w Zespole Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Sosnowcu.
na pewno nie zmienie obranego kierunku zyciowego - chociaz rozumiem, ze na rynku potrzebne są osoby z wiedzą ogólną z naciskiem szczególnym na każde zagadnienie ;).

Pytanko: studiuje ktos Informatyke Ekonomoczną? Jesli tak to prosił bym o opinie.

Pozdrawiam
Kruekrs

0

ja sie wlasnie tak zastanawiam nad mechatronika, ale z tego co slyszalem, to tam malo jest elektroniki (w porownaniu z innymi). typ od telekomunikacji mowil, ze bedzie duzo ciekawych rzeczy, np jak zrobic samemy telefon, dzwonic z budki telefonicznej za darmo etc. chyba wezme ten "technik elektronik".

0

Sorry, ale nie chciało mi się czytać całego wątku.
Ja jestem po Technikum Elektronicznym, specjalność Elektronika ogólna i na studiach informatycznych na pierwszych 2 latach pierdziałem w stołek, grałem z kumplem w szachy na wykładach podczas gdy inni srali w gacie i zakuwali po nocach.

Czy ten post Ci się przydał?
[tak] [nie]
:D

0

niestety. nie pytalem o to, co mozna robic w elektroniku podczas lekcji :)

0

sorry, za odświeżenie wątku ale też chyba idę do technikum elektornicznego i mam pytanie - jaką lepiej wybrać specjalizację: "elektronika ogólna" czy "systemy komputerowe" czy jeszcze jakąś inną ?
BTW w piątek na godz. wych. wychowawczyni nam gadała żebyśmy wszyscy szli najlepiej do liceum bo do zawodówki to n/c a w technikum jest niższy poziom i trudniej później dostać pracę czy dostać się na studia, ale łatwiej się do technikum dostać więc poleca je gorszym uczniom :-|

// e, ja go wcale tak bardzo nie odświeżyłem :P

0

technik elektryk i technik elektronik to bardzo podobne zajęcia w technikum i podobne zagadnienia. Mozna nabrać sporo wiedzy z rożnych zagadnień w tej dziedzinie, co przyda się na studiach. Ja np. chodziłem do liceum i poźniej nie było tak łatwo.

Ale ktoś wyżej dobrze powiedział: sama szkoła / uczelnia to jeszcze niewiele. Warto sobie w tym czasie zrobić różne uprawnienia :) Ja studiuje na kierunku "elektrotechnika" na PG* i oferują tu takowe za prawie darmo [ normalnie trzeba sporo wybulić ]. Teraz bede miał budowlane i projektanta. Póki co mam SEP do 1 kV - zawsze się przyda.

* uczelnia nie lubi tej nazwy, dlatego zmieniła się na "Gdansk University of Technology" - ładniej brzmi :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1