Wątek przeniesiony 2022-11-16 18:26 z JavaScript przez Riddle.

Czy warto kupić kurs JavaScript na udemy?

0

Witam,
przeczytałem post o nauce w JS jednak chciałbym pójść w kurs i teraz czy coś takiego ma sens dla zupełnego laika.
https://www.udemy.com/course/vanilla-js-stworz-projekty-w-czystym-javascript-od-podstaw/

Moja wiedza jest na poziomie odpalić VSC i napisać "hello world"
Od razu mówię, wolał bym na początek coś po polsku, aż tak płynnie nie władam językiem a nie chce tracić czasu na tłumaczenie tych wyrazów których nie zrozumiem.

2

A jutuba już przerobiłeś? Tam było od groma wszelkiego rodzaju materiałów.

0

Jeśli masz zamiar używać jakiegoś frameworka JS to moim zdaniem nauka czystego JS nie jest potrzebna. Ja klepie w Angularze i nigdy nie robiłem kursów czystego JS. Owszem, mam braki w niektórych aspektach, ale wtedy szukam rozwiązania pod problem dopisując słowo "angular", a to może, ale nie musi być w czystym JS, przeważnie nie jest.

Zależy co chcesz robić z JS'em.

1

Jak nie masz na co kasy wydawać to pewnie się nada, bo widać, że jakieśtam opinie ma i oceny pozytywne. Jak dla mnie to spokojnie wystarczy YT + dokumentacja + ewentualnie tutoriale anglojęzyczne albo aktualne książki jak ktoś lubi czytać.

1

@AdamWox: Nie no, chyba jednak lepiej ogarnąć JS, jak ktoś chce mainować ten język, bo potem okazuje się, że chłop nauczył się pisać komponenty na pamięć, a jak ma extendować jakąś bibliotekę itd, to nie wie, o co chodzi XD

0

No ok. Mówię bardziej ze swojego doświadczenia. Ja nigdy czystego JS nie potrzebowałem ✌

1

Wystarczy popatrzeć na opinie i komentarze do kursu.
Nie wiem jaką cenę widziałeś za kurs w momencie zakładania tematu ale udemy to taka sprytna bestia, że co rusz są promocje, czase mtrzeba wejść z trybu incognito itp.
Ja np. widzę ten kurs za 35zł i gdyby po weryfikacji wyszło, że jest w nim trochę materiałów w postaci repozytoriów przykładowego kodu używanego w czasie krusu czy jakieś zadania do samodzielnego rozwiązania to bym się nawet nie zastanawiał.

Wolę wydać na aktualny kurs 35zł niż tracić godziny na przeglądaniu kiepskich materiałów na YT hiunduskiego pochodzenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1