Studia ale nie informatyczne?

0

Cześć, jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad dalszą ścieżką życia. Od prawie 2 lat uczę się samodzielnie web-devu i chciałbym z tym wiązać przyszłość. Co sądzicie o studiowaniu zaocznym innego kierunku - psychologi, który bardzo chciałbym studiować, a w tym czasie próbie znalezienia pierwszej pracy jako frontend developer posiadając 2/3 projekty komercyjne oraz większe prywatne. Czy firmą programistycznym zależy bardzo na studiach informatycznych osoby rekrutowanej oraz czy byłoby przeszkodą studiowanie zaoczne innego kierunku?

4

nie ma zadnego problemu ze studiowaniem czegos innego. Nawet nie musisz miec studiow

6

Jeżeli będziesz celował z karierą w jakiegoś UX/UI Designera to dyplom z psychologii może się nawet przydać.

4

Jeżeli celujesz w ścieżkę managerską to dyplom z psychologii też może pomóc. Studia informatyczne są bardzo przydatne jeżeli chcesz się realizować w ścieżce technicznej, ale w obszarach, które są bardziej skomplikowane niż webdev, np. systemy rozproszone. W webdev wszystko się zbyt szybko zmienia i liczy się głównie praktyka i klepanie kodu na ilość, refactoring. Oraz ciągłe uczenie się, ale to w zasadzie jak wszędzie.

3

Nie wiem, czy cokolwiek osiagniesz w psychologii, jak będziesz sie rozmieniał.
Nie to, ze studia są ogromnie trudne, ale dają mało uprawnień, i wszyscy ryją jakieś dokształty, certyfikaty, wizyty u guru jakiejś szkoły itd..

3
supertrucks napisał(a):

Od prawie 2 lat uczę się samodzielnie web-devu i chciałbym z tym wiązać przyszłość. Co sądzicie o studiowaniu zaocznym innego kierunku - psychologi, który bardzo chciałbym studiować,

Lepiej poświęć się w 200% temu, z czym chciałbyś wiązać przyszłość.

Ja na pracę inżynierską robiłem gry i było spoko.
Na magisterską, na wszelki wypadek jakbym kiedyś szukał pracy innego typu, wybrałem opracowanie systemu wspomagającego pracę lekarza...

Niby to i to programowanie, ale lepiej spożytkowałbym czas studiów, gdybym na magisterkę dalej rozwijał się w gamedevie, bo z tym od początku chciałem wiązać przyszłość i teraz byłbym o ten rok pisania pracy lepszy w jakiejś gamedevowej dziedzinie.

3
ZrobieDobrze napisał(a):

Nie to, ze studia są ogromnie trudne, ale dają mało uprawnień, i wszyscy ryją jakieś dokształty, certyfikaty, wizyty u guru jakiejś szkoły itd..

Przede wszystkim po samych studiach nie będzie miał papieru terapeuty, na to potrzeba dalszych kilku lat, to trochę jak ze specjalizacją po medycynie. Nie żeby nie mógł bez tego prowadzić terapii (a po medycynie bez specjalizacji — leczyć), po prostu opcje mu się zawężą.

1

Zawsze możesz iść spróbować, jak nie wyjdzie to nie wyjdzie trudno, ale najpierw znajdź pracę imo.

2

@supertrucks: jak chcesz łączyć programowanie i psychologię (i też mieć całkiem fajne tematy na pracę dyplomowa), to zastanów się nad gamedevem - game designer zajmuje się m.in. przystosowaniem gry (albo jakiejś części gry) do konkretnego profilu gracza. Jest tutaj masa różnych zależności, które mogą spokojnie zainteresować studenta psychologii. Jeśli chcesz sobie poczytać o tym więcej, to mogę polecić książkę The gamer's brain.
Jeśli chodzi o przyszłość w tym zawodzie, to jest masa ofert dla game designerów (można sprawdzić na skillshot.pl)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1