Kurs programowania od Codecool

0

Witam, czy jest tu ktoś kto ukończył kurs od CODECOOL? Chodzi mi o kurs który nazywa się oficjalnie "Dzienny Full-stack Developer z gwarancją pracy". Trwa 12 miesięcy kurs online + 6 miesięcy staż w firmie. Proszę o opinię jeśli ktoś ukończył lub osoby które są po innych kursach i mogą polecić coś innego (zaznaczę tu że biorę pod uwagę tylko kursy online w trybie dziennym - od poniedziałku do piątku w dzień). To co zwróciło moją uwagę w tym kursie to ten 6 miesięczny staż i wydaje mi się to dobrą opcją. Nie znalazłem żadnej innej szkoły programowania w Polsce która oferuje coś takiego - może ktoś taką zna? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

0

Nie ma czegoś takiego jak gwarancja pracy.

0

Zrezygnowałeś ze studiów(Ostatnie Twoje tematy były odnośnie studiowania)?

1
Adam Kruk napisał(a):

Jestem w maturalnej dopiero a nad studiami się zastanawiam.

Nie szukaj od razu drogi na skróty. Te gwarancje "pracy" dawane przez szkoły programowania są niczym w stosunku do gwarancji pracy po dobrze spędzonych (tzn. nie na chlaniu i klubowaniu) studiach na dobrej uczelni.

0

Poproś o całą umowę żeby sobie przeczytać. Mogą być jakieś kruczki. Spróbuj się skontaktować z osobami które tam się uczą, może są zajęcia stacjonarne to się zwyczajnie przejedź i popytaj ludzi.
Kiedyś gdy CodeCool startował przez pierwsze 2 lata było naprawdę spoko, (oddział Krakowski) ale z tego co wiem to firma miała problemy załatwić staże swoim kursantom - nowość na rynku, chcieli jakąś tam prowizję od firm za zatrudnienie kursanta. Wtedy zgodnie z umową jako że firma nie znalazła w regulaminowym czasie stażu/zatrudnienia kursanci odchodzili bez płacenia za kurs.
Przygotowanie było naprawdę dobre, kursanci bez problemu sami sobie potrafili znaleźć pracę jeszcze w trakcie kursu lub zaraz po zakończeniu. Nie wiem dokładnie ale myślę że >90% rozpoczęło pracę w zawodzie. Jakieś tam wstępne testy były (czy się nadajesz), potem kilka egzaminów w pierwszych 6 miesiącach sprawdzające czy się uczysz - jak nie to wypad.
Gdyby to było przed covidem, powiedział bym że spoko, nawet lepsze niż 3.5 letnie studia bo "zaoszczędzasz" masę czasu.

Obecnie sytuacja na rynku jest trudna, dużo niepewności. Wszystko zależy od tego czy będą w stanie ci zagwarantować fajny staż. Bez tego kurs jest bezużyteczny. Na rynku w starciu ze studentami uczelni będziesz zawsze na przegranej pozycji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0