Kurs programowania w wieku 34 lat - czy to ma sens?

2
Luke88 napisał(a):

u mnie problem jest taki że sam w domu nie dam rady się uczyć, muszę gdzieś iść i mieć motywację. Sam z youtube to się dużo nie nauczę...

Jak nie masz motywacji, to ci kurs nie pomoże.

Poza tym - ile chcesz wydać kasy? Jeśli ma być to taki drogi kurs po ileś tysięcy, to lepiej tę kasę władować w nowy komputer, monitor, krzesło do komputera itp. itd. niż płacić komuś ileś tysięcy za to, że będzie cię motywował do nauki.

muszę gdzieś iść

Możesz sobie sam wyznaczać cele np. "utrzymanie tempa godzina dziennie nauki". Albo "zrobię prostą grę w tym tygodniu" albo "osiągnę 100% w quizzie (jakimś konkretnym) ze znajomości danego języka programowania" itp.

0

@LukeJL:

Nie chodzi o to że ktoś mnie będzie motywował, tylko kto pokaże od podstaw co i jak, na YT więcej reklam niż treści więc słabo z nauką.

4

Są jeszcze np. książki.

0

Ale tak ogólnie to widze tutaj więcej zniechęcania niż motywowania. Wygląda to tak że tylko wy możecie być programistami i nikt inny nowy. Trochę to dziwne bo to jednak zawód przyszłosci i coraz więcej takich osób potrzeba... nie wiem czy boicie sie konkurencji czy co...

Nie chodzi mi o to że macie mi pisać "Tak Łukaszku idz na kurs bedzie super bedziesz zarabial krocie i siedzial w domu przed konkuterkiem"

4

Słuchaj, jak masz na tyle samozaparcia to weź dowolny darmowy kurs z netu i spróbuj coś pisać. Podstawy musisz opanować i pewnie będą to jakieś programy konsolowe, gdzie piszesz "na tym nie lubianym czarny tle". Nikt Cię nie zniechęca, po prostu odsetek takich postów jest duży, a odsetek postów typu: "zacząłem rok temu i znalazłem pracę" bardzo znikomy.
Punkt pierwszy odpowiedz sobie na pytanie ile zarabiasz obecnie, a do jakiej kwoty możesz zejść na jakiś czas przy starcie. Magiczne 10 tys. to jednak raczej nie na start. Najpierw będziesz "pomocnikiem murarza".
Spróbuj 2 lub 3 języków żebyś poznał podstawy różnic ale i elementy jakie są ogólne i wiedział co do czego.
Nie patrz na kursy płatne po X tysięcy, może to i dobre bo są terminy i ktoś Cię goni itd. ale jak masz się nauczyć to sam motywację musisz mieć. Jak znajdziesz motywację to się uda. Też wróciłem do programowania po trzydziestce. Ciągle się uczę i chylę czoła za cierpliwość ludzi na forum do moich postów :)

3

Pomocnik murarza dzisiaj w woj. mazowieckim chce 30 zł netto / h (budowa domów jednorodzinnych pod Warszawą) więc przy szablonowych 168 godzinach to wychodzi 5040 zł netto a to już jak najbardziej jest pensja Juniora. Może właśnie bardziej budowlanka? Tu i tu można zostać deweloperem.

Bierz się za naukę a nie szukasz dziury w całym. Powodzenia!

4
Luke88 napisał(a):

Ale tak ogólnie to widze tutaj więcej zniechęcania niż motywowania. Wygląda to tak że tylko wy możecie być programistami i nikt inny nowy. Trochę to dziwne bo to jednak zawód przyszłosci i coraz więcej takich osób potrzeba... nie wiem czy boicie sie konkurencji czy co...

Nie chodzi mi o to że macie mi pisać "Tak Łukaszku idz na kurs bedzie super bedziesz zarabial krocie i siedzial w domu przed konkuterkiem"

Początkujący, pytający się o to jak zacząć, nie lubią jak im się mówi, że muszą sami pracować. Chcieliby, żeby ktoś im pokazał. I najlepiej żeby było łatwo i szybko. Tylko chętnych do pokazywania każdemu chętnemu osobiście nie ma i raczej nie będzie. I nie jest szybko.

Trzeba się wziąć do roboty. Są książki i tutoriale, które pokazują od a do z jak zacząć przygodę z programowaniem. Spisane właśnie po to by początkujący mogli liznąć podstaw.

0

@kotowski: jak tak jest super to czemu nie poszedłeś na pomocnika murarza tylko mi proponujesz ?

@nalik: są 3 strony i jakoś nikt mi jeszcze nie napisał nic, od czego zacząć, jaka książka, tutorial itp. Tak tak wiem, jestem leniwy i nie chce mi się szukać, to nie lenistwo raczej brak wiedzy po którą tutaj przyszedłem.

5

Myślałem, że mam zwidy, bo mam gorączkę, ale jednak to prawda. Dawno takiego tematu już nie widziałem.

Masz 34 lata i nie potrafisz sam szukać? Może za rączkę złapać i paluszkiem pokazać co i jak?
Ja siadłem 5 lat temu, google i szukanie rozwiązań na to co miałem zrobić. Uczyłem się i mi za to zapłacili pomimo tego, że nie działało tak jak trzeba. Poprawiałem, dodawałem coś nowego i do tej pory działa.
Polecam zacząć coś robić, a nie użalać się jacy to wszyscy są źli

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1