Jaka uczelnie wybrać?

1

Witam, jaką uczelnie polecacie do studiowania informatyki? Pytanie kieruję do osób które ukończyły dana uczelnie i mogą coś więcej powiedzieć o tym jak wygląda na niej Informatyka. I czy ciężko jest się tam dostać? Im więcej informacji tym lepiej. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

1

A może powiedziałbyś coś o sobie najpierw? Zapewniam Cię, że o większości znajdziesz zupełnie skrajne opinie. Ja mogę moją polecać, Uniwersytet Warszawski, no ale jakby nie patrzeć, nie najprościej się tam dostać.
Dopóki pytanie jest tak ogólne, niestety nie chce mi się rozpisywać.

8

Najlepiej iść do pracy, a uczelnie wybrać zaoczną ;>

4

Informatyka na uczelni wyglada tak: 2 lata matma, całki, nudy i bzdety. Lizanie tematu no wiadomo reszte musisz zglebiac samemu. Grafika to rysowanie prymitywow i operacje na wektorach czyli matma , algrba boola i duperele, macierze, by stworzyc animacje. Moze inzynieria oprogramowania jest fajna, i sieci czasem tez ale tez matma, przeliczanie adresow , masek, itd. duzo duzo matmy w sumie. Pisanie kompilatorow, nauka c++, nudy. Tak jak pisze @veneficus isc do pracy na staz, tam nauczysz sie wiecej niz studia, a studia zaoczne zeby miec papier.

1

Uniwersytet Wrocławski. Reszta to dokładnie to samo co napisał @enedil - opinie skrajne, niełatwo się dostać, ale łatwiej niż na MIMUW, więc można traktować jako fallback ;)

I nie polecam zaocznego studiowania. Wybralem mgr zaocznego i czuje się jakbym do liceum wrócił.

2

Stanford, Berkley a bliżej nas ETHZ.

3

Bierz coś "renomowanego" blisko. Politechniki w dużych miastach pewnie mają podobny, żenująco niski na tle cywilizowanego świata poziom. :)

1

Niekoniecznie w tej kolejnosci: tcs uj, uw (jsim), cambridge, imperial college, mit, berkeley, stanford, tsinghua, do wyboru do koloru, pozdrawiam.

0

MiMUW

2

Aaa no i tez dodam ze nie ma nic zlego w tym, jesli wybierzesz uczelnie a za rok zmienisz. To calkiem normalne wydarzenie, kazdy moze zmienic zdanie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1