Proszę pomóżcie, bo nie wiem już co wybrać...

0

Cześć,

jestem początkujący i dopiero próbuję się odnaleźć we frontendzie. Szukam dla siebie szkolenia, które mogłoby mi dać solidną wiedzę i przygotuje mnie do dalszej nauki Javascript. Jakoś na początku roku przerobiłem kurs webdewelopera od Samuraja na Udemy, ale przyznam szczerze, że się niesamowicie wynudziłem i chyba przez to straciłem zapał. Chodzi o ten kurs:
https://www.udemy.com/course/kurs-web-developer-od-podstaw-w-15-dni/
https://www.udemy.com/course/front-end-zaawansowany/

Więc pewne podstawy mam, no ale chce przejść tą drogę jeszcze raz (html, CSS) bo za pewne coś pozapominałem. Na rynku jest masa materiałów, jakiś szkół co biorą po 10 tys na szkolenie, ale nie zamierzam, szczególnie na początku tyle inwestować.

Znalazłem sobie na początek na udemy taki kurs
https://www.udemy.com/course/web-developer-bootcamp-tworzenie-stron-www-od-zera-do-mastera/
Tylko np. GRID i Flexbox jest opisany w tematyce Bootstrapa 5, a z tego co czytałem to chyba warto poznać te elementy bez "wspomagaczy"? Nie wiem też na ile aktualny jest ten kurs.

Druga opcja, która wydaje się dla mnie sensowna, tylko droższa bo wychodzi ok 1 tys, ale jestem bardzo dużo godzin nagrań i autor tworzy nowe nagrania w tematyce react. https://coderoad.pl/

No i trzecia opcja tylko to już koszt 3 tys zł..
https://youcode.pl/frontend-developer/

Potrzebuję jakiegoś kursu gdzie będę miał zebrane wszystko czego najlepiej się teraz uczyć i gdzie materiał jest aktualny .. Materiałów w Internecie jest bardzo dużo, ale są porozrzucane na różne strony i łapie mnie frustracja, że muszę tego szukać i nie wiem co jest ważne, aktualne, a co nie..
Pomożecie proszę?

0

Jak już chcesz iść zgodnie z kursem, żeby wiedza była ustrukturyzowana, to proponuję, żebyś szedł według materiału z wybranego kursu, ale jak źródło wiedzy wziął dokumentację itd. Same kursy niczego nie uczą. Musisz pisać, a samo słuchanie prowadzącego kurs nic nie da.

Dasz te 1k albo 3k za kurs, a finał będzie taki, że nauczysz się robić todo list w react. Oczywiście można, ale czy jest to opłacalne?
Dodatkowo ucząc się samemu możesz nabyć nieocenioną umiejętność wyszukiwania informacji w internecie, a jest to bardzo ważne w programowaniu.

0

Co do CSS, duuużo mi dały papierowe książki Eric Meyer z Helionu, wiem że kupowałem je co dłuższy czas nt nowszych wersji

nie jestem frontowcem, powiedzmy że elementy fullstacka

UPDATE:
w dwóch pisowniach nazwiska: Eric Meyer i Eric A. Meyer

0

Tylko np. GRID i Flexbox jest opisany w tematyce Bootstrapa 5, a z tego co czytałem to chyba warto poznać te elementy bez "wspomagaczy"? Nie wiem też na ile aktualny jest ten kurs.

ściąga do flexboxa: https://css-tricks.com/snippets/css/a-guide-to-flexbox/

Potrzebuję jakiegoś kursu gdzie będę miał zebrane wszystko czego najlepiej się teraz uczyć i gdzie materiał jest aktualny ..

MDN. Zapamiętaj te trzy magiczne literki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1