Wejście w IT prościej niż front-end ?

2

Cześć

Już wyjaśniam pytanie :

W tym filmiku pierwszy raz usłyszałem że można robić sam css lub css i html i do tego projekty graficzne.

Uczę się JS na bardzo drogim kursie i po prostu nie nadążam, stąd moje pytanie czy mogę przycisnąć css i html i .. no właśnie, co do tego trzeba dodać i jak w ogóle nazywają się takie stanowiska gdzie są wymagane takie (według mnie) proste umiejętności, oczywiście wiem że w css można robić tak skomplikowane rzeczy że nie jeden senior JS mógłby złapać się za głowę.

Tak jak na początku czy jest opcja żeby jeszcze łatwiej dostać pracę w IT ? Chciałbym jak najszybciej dostać się na jakiekolwiek stanowisko w takiej firmie żeby po godzinach na spokojnie uczyć się JS bez presji albo z presją ale mając już pracę to zupełnie co innego, niż bicie się z 500 innymi osobami na jedno wolne stanowisko frontendowca.

Dodam że przeglądam oferty ogólnie z IT i nigdy się jeszcze nie napotkałem na nic innego jak tylko programista lub grafik pomijaj tutaj wszelkie kardy kierownicze

4

+1 za podejście do tematu

9

jak w ogóle nazywają się takie stanowiska gdzie są wymagane takie (według mnie) proste umiejętności

UX / User Experience Design / Product Design

Bo przecież nie chodzi o to że zrobienie CSSa jest technicznie trudne, tylko o to, że zrobić to tak żeby było ładne i funkcjonalne to już nie taka oczywista sprawa.

3

Jakie to rzeczy można robić w css, że niejeden senior js by się za głowę złapał?
Imho ze znajomością html/css to pracy można było szukać 15 lat temu. Ogarnięcie podstaw js na spoko poziomie to pewnie nie więcej niż 3 miechy wytężonej nauki/praktyki.

Nie licz na to, że dostaniesz pierwszą pracę w it i będziesz pierdział w stołek pisząc html'a po to by bez presji latami uczyć się js po godzinach.

Naucz się podstaw, porób projekty do portfolio i ślij cv.

3
Shalom napisał(a):

zrobić to tak żeby było ładne i funkcjonalne to już nie taka oczywista sprawa.

Nie pierwszy raz piszę, ale OP debiutuje, więc powtórzę: w takim przypadku przy takich chęciach i predyspozycjach w Krakowie nie idzie się na informatykę na AGH ale na projektowanie i grafikę na krakowskiej ASP. AFAIR obie uczelnie są prawie po sąsiedzku.

//W innych miastach w miejscu informatyki AGH podstawiamy informatykę na politechnice albo uniwersytecie//

1

czyli ogólnie polecacie np. najpierw stanowisko grafika które jest prostsze według mnie(tylko i wyłącznie) do nauczenia się ? i potem będąc w firmie uczyć się całego front-endu ?

4

To są ZUPEŁNIE RÓŻNE stanowiska i myślenie ze jedno jest łatwiejsze jest raczej dość złudne. Ci ludzie nie mają ze sobą nic wspólnego, poza tym ze pracują razem nad tymi samymi produktami.

2

Nie.
Jak się chce leczyć ludzi to się nie kształci na ślusarza.
Nie szukaj dróg na skróty. Naucz się stacku który jest wymagany na junior js developera i dopiero szukaj pracy.

Imho bycie grafikiem to nie kwestia pójścia na studia tylko posiadania predyspozycji (zmysłu artystycznego?).
Możesz wymiatać w gimpie będąc po zawodówce.

3
Inaczej Zaprogramowany napisał(a):

potem będąc[grafikiem] w firmie uczyć się całego front-endu ?

Zdolny, utalentowany grafik z pomysłami projektuje i nadzoruje kilku takich klepaczy frontendu żeby dobrze projekt wcielili w życie.
Grafikowi dobrze opanowany od strony technicznej front-end na pewno nie będzie zaliczony jako minus, ale programować grafik nie musi.

AllInOne to już wyższa szkoła jazdy, ale z zachowaniem hierarchii, najpierw zdolny grafik z pomysłami, dopiero później on jako programista.
Utalentowanych grafików jest mało. Programistów od front-endu mniej lub bardziej zdolnych są całe stada.
A takich którzy coś tam liznęli i szukają pierwszej roboty jak sam piszesz po 500 na jedno miejsce

2 użytkowników online, w tym zalogowanych: 2, gości: 0, botów: 0

Użytkownik: null null, W2K